امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62400
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۵
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، مردم شهر پیشاور به علت افزایش حملات تروریستی طالبان در حال مهاجرت به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، مردم شهر پیشاور به علت افزایش حملات تروریستی طالبان در حال مهاجرت به شهر‌های اطراف هستند این در حالی است که طالبان به تازگی 9 نفر از اعضای یک خانواده را در حومه پیشاور به قتل رساندند.

«اسرار علی خان» ساکن روستای «ماشو خیل» یکی از روستاهای نزدیک پیشاور در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که بیش از 60 خانواده به علت ترس از حملات طالبان، روستاها را ترک کرده‌اند، حتی برخی از خانواده‌ها که بتازگی منزل اجاره کرده بودند نیز از این روستا رفته‌اند.

روستاهای اطراف پیشاور که نزدیک منطقه «خیبر‌ایجنسی» از مناطق قبایلی پاکستان قرار دارد از چند ماه گذشته به این‌ طرف مورد حمله طالبان قرار دارد.

بر اساس گزارش‌ها تاکنون بیش از 20 نفر از مردم این مناطق در نتیجه حملات شبه‌نظامیان طالبان کشته شده‌اند.

که بیشتر آن‌‌ها عضو نیروهای مقاومت مردمی بودند (نیروهای داوطلب مردمی که برای مقاومت در برابر طالبان تشکیل شده‌اند).

مردم محلی می‌گویند: باوجودی که محل سکونت آن‌ها فاصله‌ زیادی با مرکز شهر پیشاور ندارد اما دولت پاکستان برای برقراری امنیت در این مناطق تدابیر لازم را در نظر نگرفته است.

به گفته شاهدان عینی مناطق حومه پیشاور شب‌ها در اختیار شبه‌نظامیان قرار دارد اما روزها افراد طالبان از ترس نیروهای ارتش، این مناطق را ترک می‌کنند.

«مکمل شاه» یکی از فرماندهان سرشناس نیروهای مردمی در «مهمند ایجنسی» نیز به خبرنگاران گفت که تقریبا 120 تا 130 نفر از افراد خود را که در برابر طالبان مقاومت می‌کردند از دست داده است اما هنوز دولت حاضر نیست از نیروهای مردمی حمایت کند.

وی افزود که بیشتر گروه‌های تشکیل شده توسط نیروهای مردمی به علت قطع شدن پشتیبانی لجستیکی دولت در حال منحل شدن هستند و ما مجبوریم فقط با تکیه بر توان خود در برابر طالبان مقاومت کنیم.

بیشتر مردم پیشاور معتقدند که اگر قرار بود که عملیات شبه نظامیان افزایش یابد پس نیازی به مذاکره با طالبان نیست.

این در حالی است که از آغاز سال جدید میلادی 129 نفر در ایالت خیبر‌پختونخواه کشته شده‌اند و 80 نفر از آن‌ها مردم عادی هستند.

بر اساس این گزارش از بین قربانیان حملات تروریستی در ایالت خیبر‌پختونخواه 75 درصد بر اثر افزایش چشمگیر حملات تروریستی در پیشاور جان باخته‌اند.

با این که از ماه دسامبر تا کنون حمله پهپادهای آمریکایی به مناطق قبایلی متوقف شده و ارتش نیز عملیات خود علیه طالبان را به حالت تعلیق درآورده است اما طالبان با افزایش حملات خود نشان دادند که به اصول برقراری صلح پایبند نیستند.

 برخی کارشناسان معتقدند که حملات اخیر تروریستی بوسیله کسانی انجام می‌شود تا مسیر عملیات ارتش در وزیرستان هموار شود اما چون طالبان مسئولیت بسیاری از این حملات را به عهده می‌گیرند نمی‌توان آنها را تبرئه کرد.

به گفته کارشناسان افزایش حملات تروریستی در حین انجام مذاکرات صلح نشان می‌دهد طالبان به دنبال مذاکره نیستند بلکه سعی دارند با ایجاد رعب و وحشت بین مردم دولت را تحت فشار قرار دهند و امتیازات بیشتری بگیرند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها