امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62403
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۵
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در روز 19 ژانویه گذشته ارتش سوریه از آغاز عملیاتی برای تسلط بر غرب فرودگاه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در روز 19 ژانویه گذشته ارتش سوریه از آغاز عملیاتی برای تسلط بر غرب فرودگاه بین المللی حلب خبر داد و به واسطه آن موفق شد، امنیت مناطق شمالی، شرقی و جنوبی فرودگاه را با توجه به عملیات‌هایی که پیشتر به اجرا گذاشته بود، تأمین کند.

پس از آن ارتش سوریه اعلام کرد که با هدف تامین امنیت طرف غربی فرودگاه و تسلط بر مناطق مسکونی شهر حلب و تامین امنیت هواپیماهای مسافربری و نظامی که در فرودگاه بر زمین می‌نشینند و از آن بلند می‌شوند، عملیاتی را آغاز کرده است.

به این ترتیب ارتش سوریه با همکاری نیروهای دفاع مردمی سه حمله را در تاریخ 10 فوریه 2014 در این منطقه؛ اول در دو محور کرم القصر و کروم عزیزه؛ دوم در چندین محور از جمله کرم الطراب، روستای الشیخ لطفی، منطقه البلورة واقع بین المرجه و کروم عزیزه؛ و سوم در دو محور المرجه – المعصرانیه انجام داد.

مناطقی که ارتش از زمان آغاز عملیات تا 10 فوریه بر آنها تسلط پیدا کرد، به شرح زیر است:

انبارها و ذخایر الزیوت – ساختمان المیرندی – پل النیرب – انبار زراعی المکننة – کارخانه‌های آهن – منطقه کروم عزیزة – منطقه کرم القصر – منطقه البلورة – روستای الشیخ لطفی – منطقه کرم الطراب – بخشی از منطقه المعصرانیه.

راهنمای نقشه غرب فرودگاه بین المللی حلب:

رنگ سبز: مناطق تحت تصرف ارتش سوریه

رنگ قرمز: مناطق تحت تصرف گروه‌های مسلح

رنگ زرد: مناطق درگیری  انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها