امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۲۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62453
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 62
محمدهاشم بت‌شکن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که گفته بودید که اگر منابع بانک بعد ...

محمدهاشم بت‌شکن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که گفته بودید که اگر منابع بانک بعد از گذشت 3 ماه از مصوبه افزایش سقف وام مسکن مناسب باشد و قیمت مسکن افزایش نیابد پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن مجددا به بانک مرکزی ارائه می شود، حال هم که می‌بینیم قیمت مسکن افزایش نیافته گفت: افزایش سقف وام مسکن به یک سری پارامترهای اقتصادی وابسته است، پیشنهاد اولیه بانک مسکن برای اعطای تسهیلات مسکن 40 میلیون تومان بود، ولی بانک مرکزی 35 میلیون تومان مصوب کرد.

وی افزود: سقف کنونی وام خرید مسکن فعلا 35 میلیون تومان است، بنابراین شاید این عدد برای تهران کفاف خرید یک واحد مسکونی را آن چنان ندهد، اما برآوردها نشان می‌دهد که متوسط فروش مسکن در شهرستانها یک میلیون و 650 هزار تومان است و این سقف می تواند کمک خوبی برای خرید مسکن باشد.

بت شکن در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال دارد به هر حال سقف وام مسکن در اوایل سال 93 افزایش یابد، گفت: بررسی‌ها را باید انجام بدهیم و منابع و مصارف بانک مسکن و مجموع پارامترهای اقتصادی را ببینیم بعد پیشنهاد میزان افزایش سقف وام مسکن را به بانک مرکزی ارائه کنیم.

*مصوبه افزایش سقف وام مسکن در زمان مناسبی انجام شد

مدیر عامل بانک مسکن در پاسخ به این سؤال که به هر حال بازار مسکن به افزایش سقف وام مسکن واکنش منفی نشان نداد و قیمت‌ها افزایش نیافت، گفت: حجم معاملات مسکن 55 درصد کاهش داشته است، بنابراین مصوبه افزایش سقف وام مسکن در زمان مناسبی انجام شد و نگرانی‌هایی که بابت گران شدن مسکن با افزایش سقف وام مسکن بود، به واقعیت تبدیل نشد.

گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حاکی از این است که قیمت مسکن بعد از ابلاغ مصوبه افزایش سقف وام مسکن رشد نکرده و به گفته برخی از مشاوران املاک خرید و فروش هم چندان رونق نگرفته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها