امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62456
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 62
اشاره: علیرضا زاکانی در اسفند سال 1344 در جنوب شهر تهران و در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. پدرش از ورزشکاران با سابقه شهر ری و تهران، داور کشتی بین ...

اشاره: علیرضا زاکانی در اسفند سال 1344 در جنوب شهر تهران و در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. پدرش از ورزشکاران با سابقه شهر ری و تهران، داور کشتی بین المللی کشتی و از دوستان صمیمی مرحوم تختی بود؛ علیرضا زاکانی خود نیز کشتی‌گیر بود تا اینکه به مناطق عملیاتی رفت‌و مجروح شد. 

فعالیت‌های دوران انقلاب

علیرضا زاکانی در ابتدای پیروزی انقلاب که 12، 13 ساله و دانش آموز بود، وارد مبارزه با رژیم شاه شد و در نوجوانی همزمان با اوج گرفتن انقلاب اسلامی اولین حضور اجتماعی‌ خود را با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی‌های مردمی تجربه کرد. مسجد فعالیتش ابتدا مسجد لر زاده تهران با محوریت مرحوم حجت الاسلام عمید زنجانی بود و بعد از آن بیشتر فعالیت‌هایش از سال 59 به بعد در مسجد همت‌آباد با محوریت آیت‌الله تنکابنی بود.

سابقه فداکاری در دوران دفاع مقدس

 زاکانی با شروع جنگ تحمیلی، در ماه های اولیه دفاع مقدس، همدوش دیگر جوانان بسیجی پا به عرصه دفاع از دین و میهن گذارد که حاصل آن تا پایان دوران دفاع مقدس، 62 ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها، شرکت در پانزده عملیات بزرگ رزمندگان اسلام و افتخار جانبازی پنجاه درصد شد.

 این برادر شهید که در هنگام پیوستن به جبهه حق بیش از 15 سال نداشت، پس از حضور در لشگرهای محمّد رسول‌الله(ص) و سیدالشهداء (ع) و قرارگاه‌های جنوب و غرب، عمده حضور خود را در واحدهای «تخریب» و «اطلاعات و عملیات» سپری کرد و توفیق قبول مسئولیت‌هایی از جمله معاون گردان، مسئول محور «اطلاعات و عملیات» قرارگاه نجف اشرف 3، قائم‌مقام «اطلاعات و عملیات» لشگر محمّد رسول‌الله
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها