امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62463
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از تحکیم حلقه محاصره شهر «یبرود» در ورودی‌ها و خروجی‌های این منطقه به خصوص ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از تحکیم حلقه محاصره شهر «یبرود» در ورودی‌ها و خروجی‌های این منطقه به خصوص در مناطق «الفلیطه» و «الجراجیر» ،از بعد استراتژیک باید گفت که نبرد یبرود پایان یافته تلقی می‌شود و پس از آن نوبت به راه‌ها و مسیرهایی می‌رسد که مناطق سوری را از منطقه «عرسال» لبنان جدا می‌کند.

با پایان یافتن عملیات نظامی یبرود می‌توان گفت که نبردهای «القلمون» پایان یافته تلقی می‌شود، به ویژه آنکه این منطقه در کنار دشت‌هایی قرار دارد که تسلط بر آنها سخت است و به نظر می‌رسد، در اینجا باید یگان‌های توپخانه وارد عمل شوند.

منبع میدانی در ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق در این باره گفت که گستره جغرافیایی یکی از مهمترین عوامل جاری در نبرد القلمون است و بر این اساس توجه آینده ارتش سوریه به منطقه «رنکوس» و دشت‌های آن خواهد بود که شاهد نفوذ گسترده عناصر مسلح است تا از آنجا حملاتی را علیه مناطق همجوار انجام دهند، علاوه بر اینکه این منطقه هم اکنون به مهمترین مأمن عناصر مسلحی تبدیل شده که از نبرد یبرود فرار کرده‌اند.

این منبع در ادامه می‌افزاید: ۲ منطقه رنکوس و «عسال الورد» از حیث اهمیت کم اهمیت‌تر از یبرود در منطقه القلمون نیست و در حقیقت باید گفت که صرف نظر از یبرود، این ۲ منطقه نیز مأمن و پناهگاه جبهه النصره است و از آنجا که این مناطق در انتظار حملات ارتش سوریه هستند، گزارش شده که این گروه‌ها اقدام به دایر کردن بیمارستان‌های میدانی برای پذیرش مجروحان این نبردها و ایجاد خاکریز و سنگر بلند برای مقابله با پیشروی ارتش سوریه در این منطقه کرده‌اند.

با این حال این منبع میدانی سوری تأکید می‌کند که نبرد رنکوس وقت چندانی از ارتش سوریه نخواهد گرفت و این منطقه به طور کامل تحت پوشش آتش توپخانه‌ای ارتش سوریه خواهد بود و نیروهای ارتش سوریه تنها در انتظار صدور فرمان حمله هستند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها