امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62500
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی از صبح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی از صبح امروز در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز شده و تا فردا ادامه دارد.

در این اجلاس 47 هیأت پارلمانی، 28 رئیس مجلس و 14 نایب رئیس حضور دارند.

برگزاری این اجلاس با حاشیه‌هایی همراه بود که از نظرتان می‌گذرد:

* در ابتدای این اجلاس علی لاریجانی به عنوان میزبان مجالس کشورهای اسلامی از مدعوین داخلی و خارجی استقبال می‌کرد.

* یکی از نکات قابل توجه در ورود مدعوین به مراسم حضور همزمان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و سید حسن خمینی تولیت آستان امام خمینی (ره) بود که عکاسان را برای گرفتن عکس مجاب می‌کرد.

* یکی دیگر از حاشیه‌های مراسم خرابی دستگاه مترجم فارسی بود که همین موضوع در هنگام سخنرانی رئیس مجلس سودان، اصحاب رسانه را سردرگم کرد.

* در این اجلاس هر هیأت پارلمانی دارای دو صندلی بود و رؤسای مجالس نیز در ردیف جلو استقرار داشتند.

* آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حین سخنرانی مقامات حاضر در این مراسم با حسن روحانی و سید حسن خمینی که در یمین و یسار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نشسته بودند صحبت می‌کرد؛ کمی آن طرف‌تر آیت‌الله آملی لاریجانی هم به گفت‌وگو با حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی می‌پرداخت.

* آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پس از پایان یافتن سخنان حسن روحانی رئیس‌جمهور به همراه سایر مقامات ارشد نظام که در کنفرانس حضور داشتند سالن را ترک کردند تا نهمین کنفرانس وارد اولین دستور کاری خود شود.

* پس از پایان یافتن سخنان حسن روحانی وی به همراه علی لاریجانی در حالی که برخی از نمایندگان مجلس حاضر در این کنفرانس به سبک جلسات خانه ملت «احسنت، احسنت» می‌گفتند به گفت‌وگو و مصافحه پرداختند.

* یکی از نکات قابل توجه در این اجلاس که نظر خبرنگاران را به خود جلب کرد نمایشگاه تصاویر مجالس دوره‌های گذشته بود؛‌ در تصاویر موجود عکس مجلس ششم وجود نداشت و در ترتیب عکس‌ها پس از تصویر عکس مجلس پنجم، تصویر مربوط به دوره هفتم مجلس نصب شده بود.

* در نمایشگاه دیگر احداث شده در حاشیه این اجلاس غرفه‌های پیشرفت‌های هسته‌ای، علمی و دفاعی کشورمان قرار داشت که هیأت‌های پارلمانی با بازدید از آنها به گفت‌وگو با مسئولان غرفه می‌پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها