امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62502
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 64
«همام حمودی» رئیس کمیته سیاست ‌خارجی پارلمان عراق در پاسخ به خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره احتمال تاخیر در ...

«همام حمودی» رئیس کمیته سیاست ‌خارجی پارلمان عراق در پاسخ به خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات این کشور تاکید کرد: زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق تغییر نخواهد کرد و زمان دقیق برگزاری توسط نمایندگان پارلمان تعیین شده است. طی روزهای اخیر برخی رسانه‌های عربی مدعی شدند که به دلیل مسائل امنیتی احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی عراق وجود دارد.

حمودی در ادامه با اشاره به اینکه فضای کنونی عراق برای برگزاری انتخابات دارای ظرفیت است تصریح کرد: می‌توان به برگزاری انتخابات به شکل مناسب و بدون مشکل در زمان مقرر تاکید کرد.

وی درباره دیدارهای امروز اسامه نجیفی رئیس پارلمان عراق با مقامات ایرانی در حاشیه نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی اظهار داشت که طی ماه گذشته نجیفی با مقامات ارشد ایرانی از جمله حسن روحانی رئیس‌جمهور دیدار کرده و در این اجلاس هم علاوه بر دیدار با هیات‌های پارلمانی کشورهای مختلف با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نیز دیداری جداگانه خواهد داشت.

رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق تصریح کرد که هیات پارلمانی این کشور برای مطرح کردن 3 مسئله در این اجلاس به تهران آمده که اولی مبارزه با تروریسم و لزوم حمایت از حکومت عراق در مسیر مقابله با تروریست است؛‌ موضوع دوم ایجاد فتنه مذهبی بین شیعه و سنی در منطقه و داور زدن به آن توسط فتواهایی که براساس شریعت نیست خواهد بود ما تلاش می‌کنیم این فتواها که به دنبال آتش‌افروزی است و در ورای آن دستگاه‌های خارجی و صهیونیستی قرار دارند باید با قانونگذاری مانع از رشد آن شد چراکه همه مسلمانان دارای قبله مشترک، کتاب مشترک و پیامبری مشترک هستند؛ سومین موضوع که توسط طرف عراقی که در این اجلاس مطرح می‌شود مسئله سوریه خواهد بود ما طرفین را به حل مسالمت‌آمیز بحران دعوت می‌کنیم و از همه گروه‌ها می‌خواهیم حمایت از شبه‌نظامیان خارجی را کنار گذاشته و به جای آن با حضور جدی در مذاکرات زمینه تشکیل دولت انتقالی‌ای که دربر دارنده همه طرف‌ها باشد را حمایت کند.

وی در پایان تاکید کرد که هیات پارلمانی عراق در نشست امروز تهران با دیگر هیات‌های پارلمانی در زمینه اقتصادی نیز رایزنی‌هایی خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها