امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62504
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین غلامی ظهر امروز در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 10 درصد از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین غلامی ظهر امروز در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 10 درصد از رانندگان بی‌توجه به قوانین امسال قانون را رعایت کردند، اظهار داشت: انتظار داریم در سال 93 رانندگان توجه خاصی به مسائل راهنمایی و رانندگی داشته باشند.

وی با تأکید به اینکه از سال 85 تا کنون هر سال سیر نزولی در کاهش تصادفات داشته‌ایم، ادامه داد: در این مدت 213 مورد کاهش کشته در درون ‌شهر داشتیم که 23 درصد کاهش یافته است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان تصریح کرد: در طی 10 ماهه گذشته آمار کشته شدگان 66 نفر کاهش داشته است که این میزان در حوزه درون شهر اصفهان اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان رتبه سوم کشوری را در کاهش کشته‌های رانندگی داشته است، افزود: 200 نقطه حادثه در استان اصفهان شناخته شده که 40 نقطه مربوط به شهر اصفهان بوده است.

غلامی به رفع 60 نقطه حادثه‌خیر در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: 145 نقطه حادثه‌‌خیز دیگر وجود دارد که برخی از آنها اصلاح شده که یکی از آن موارد شیارهای کف بزرگراه‌ها بوده که به مراتب سبب واژگونی خودرو‌ها شده است.

* موتورسواران مسبب 50 درصد از تصادفات شهری می‌شوند

وی با بیان اینکه 60 درصد تصادفات در شهر اصفهان رخ می‌دهد، گفت: بیشتر تصادفات در خیابان‌های امام‌ خمینی(ره)، کاوه، جی، آتشگاه، بلوار کشاورز، بزرگراه چمران، بزرگراه دستجردی و بزرگراه آقابابایی بوده است که 50 درصد از همین تصادفات منجر به فوت و جرح مربوط به موتورسواران بوده است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: در برخی از شهرستان‌های استان همچون شهرستان آران و بیدگل دلیل 100درصد از تصادفات موتورسیکلت گزارش شده است.

وی در بخشی از صحبت‌های خود به طرح زوج و فرد اشاره کرد و گفت: از 25 اسفندماه ‌جاری این طرح در اصفهان اجرا می‌شود، اما در ایام نوروز با توجه به اینکه مسافران به اصفهان سفر می‌کنند این طرح اجرا نخواهد شد.

* آماده‌باش پلیس برای ایام نوروز

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز 300 دستگاه موتورسیکلت و یک هزار نیروی پلیس آماده‌باش خواهند بود، تصریح کرد: در آستانه فرا رسیدن نوروز 93 رزمایش ویژه به مناسبت نوروز اجرا می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان به آماده ‌باش همیاران پلیس با همکاری دانش‌آموزان در کاهش تخلفات اشاره کرد و افزود: امسال هم این طرح همیاران پلیس را با دانش‌آموزان دبستانی و نیز راهنمایی ادامه می‌دهیم.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود به محدودیت تردد خودروها در اصفهان بخصوص در میدان امام اصفهان اشاره کرد و افزود: یکی از اقداماتی که با توجه به حجم تردد خودرو‌ها و خرید مردم انجام می‌شود طرح عدم تردد خودروها و نیز موتورسیکلت‌ها به میدان امام است که از 25 اسفند تا 15 فروردین اجرا می‌شود.

* استقرار ایستگاه سلامت و امنیت در جاده‌های استان اصفهان

غلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه عامل بسیاری از تصادفات در استان اصفهان بحث خواب‌ آلودگی رانندگان است، گفت: این قضیه در اتاق فکر پلیس با حضور کارشناسان و اساتید حوزه‌های مختلف به عنوان یک نقطه قابل بررسی مورد مطالعه قرار گرفت که خروجی این جلسه استقرار ایستگاه‌های صلواتی امنیت و سلامت در جاده‌های استان اصفهان بود.

وی در ادامه صحبت‌‌های خود به معضل موتورسواران در اصفهان اشاره کرد و افزود: 60 درصد از حوادث منجر به فوت و جرح استان اصفهان توسط موتورسواران است که در بررسی‌های اتاق فکر پلیس نیز به نتیجه رسیدیم که در جهت کاهش حوادث و آلودگی‌ها به سمت موتورسیکلت‌های برقی حرکت کنیم.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان ادامه داد: در 10 ماهه گذشته در بحث تخلفات موتورسیکلت 16 هزار موتورسیکلت توقیف و کارت سوخت برخی موتورسیکلت‌ها به دلیل ورود به بزرگراه‌ها ابطال شده است.

وی همچنین در بحث تخلفات همچنین از استانداردسازی رفتار پلیس با مردم خبر داد و افزود: در این راستا جلسات مختلفی را برای نیروهای پلیس برگزار کردیم.

غلامی از نصب 15 دوربین‌های کنترل سرعت در ایام نوروز خبر داد و گفت: تعدادی از این دوربین‌ها در بزرگراه اردستانی، شهید دستجردی و شهید کشوری نصب می‌شود.

* 14500 جریمه با دوربین‌های ثبت تخلف شهری ضبط و به رانندگان ارسال شده است

وی در بخشی از صحبت‌های خود به جریمه‌های خودرو و عبور از چراغ قرمز اشاره کرد و گفت: 14 هزار و 500 جریمه توسط دوربین‌ها ضبط و به آدرس رانندگان ارسال شده است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان در ادامه به صدور گواهینامه‌‌های هوشمند اشاره کرد و افزود: برای حدود 315 هزار نفر گواهینامه در این 10 ماهه صادر شده که 131 هزار جلد گواهینامه‌ها هوشمند بوده است.

وی در مورد خصوصیات گواهینامه‌های هوشمند گفت: اگر کسی چندین گواهینامه ‌داشته باشد همه آنها در یک کارت صادر می‌شود.

غلامی اضافه کرد: گواهینامه پایه سوم معادل پ یک، گواهینامه پایه دوم معادل ب دو و پ دو و گواهینامه پایه یک معادل پ یک در یافت می‌کنند.

* افتتاح آموزشگاه پایه یک و موتورسیکلت در استان اصفهان

وی در ادامه از افتتاح دو مرکز آموزشگاه پایه یک و دو در شهرضا، گلپایگان و کاشان خبر داد و گفت: پنج آموزشگاه  پایه یک و پایه دو در اصفهان افتتاح و نیز 11 آموزشگاه موتورسیکلت افتتاح شده است که پنج مرکز آن در اصفهان و بقیه در شهرضا، خمینی‌شهر، دولت‌آباد، کاشان و فریدن بوده است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: امسال 158 هزار دستگاه خودرو را امسال تعویض پلاک کردیم که 45 هزار پلاک موتورسیکلت تعویض شده و نیز 3 هزار دستگاه موتور نیز از رده خارج شده است.

وی اضافه کرد 195 پلاک خودرو ویژه جانبازان صادر شده که انتظار داریم شهروندان با دیدن پلاک جانبازان رعایت حال این عزیزان را کنند.

* 2900 خودروی با تخلف بالای یک میلیون تومان توقیف شد

غلامی همچنین به رانندگان با تخلف بیش از یک میلیون تومان اشاره کرد و گفت: 2 هزار و 900 دستگاه خودرو با جریمه بالای یک میلیون تومان توقف شدند و نیز 274 خودروی با نمره منفی بالای 30 جریمه شدند.

وی در پایان گفت: در طول 10 ماهه گذشته به 688 مدرسه مراجعه کردیم که 77 هزار نفر آموزش دیدند و یک هزار و 680 نفر راننده اتوبوس، 5 هزار و 100 نفر راننده تاکسی و 650 نفر راننده سرویس مدارس، 360 نفر راننده خودروی سنگین و 6 هزار و 500 نفر از مردم اهالی محلات مختلف را آموزش دادیم.

انتهای پیام/63012/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها