امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62529
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یازدهمین سالگرد شهادت سردار شهید مجید حاجی‌حاتم جانشین اداره عملیات ستاد مشترک ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یازدهمین سالگرد شهادت سردار شهید مجید حاجی‌حاتم جانشین اداره عملیات ستاد مشترک سپاه، فردا پنجشنبه، بعد از نماز مغرب و با حضور فرماندهان عالیرتبه نظامی و همرزمان آن شهید برگزار می‌شود.

این مراسم در حسینیه شهدا واقع در میدان شهدا، ابتدای خیابان هفده شهریور برگزار خواهد شد.

سردار شهید مجید حاجی‌حاتم در تاریخ 15خرداد 1339 مصادف با روز عید قربان در تهران متولد شد، دوران ابتدایی و دبیرستان را در خیابان نیروی هوایی سپری کرد و همزمان با مبارزات ملت ایران در سرنگونی رژیم منحوس شاهنشاهی به همراه مجاهدانی همچون شهید بهشتی و مطهری، به فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و سپس به صورت مسلحانه علیه رژیم پهلوی به مبارزه پرداخت و در عملیات‌های مختلف از جمله در مقابله با گارد شاهنشاهی که به پادگان نیروی هوایی حمله ور شده بود شرکت کرد.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کمیته انقلاب اسلامی به پاسداری از انقلاب پرداخت و در قالب کمیته جنگ‌های نامنظم که از سوی شهید چمران سازماندهی شده بود در ابتدای سال 58 به سردشت اعزام و مدت سه ماه در آن منطقه به مقابله با گروههای تجزیه طلب و وابسته به رژیم بعثی عراق پرداخت. با فراخوان مسئولین نظام به خدمت سربازی اعزام شد و در هنگام تهاجم عراق به میهن اسلامی به عنوان دیده‌بان توپخانه ارتش در منطقه عمومی سرپل ذهاب مشغول انجام وظیفه بود و در نیمه دوم سال 1360 در عملیات مطلع الفجر منطقه عمومی تنگه قاسم آباد مجروح شد.

وی پس از خدمت سربازی به دعوت مسئولین استان کردستان به عضویت سپاه در آمد و بلافاصله پس از ورود به سپاه (نیمه دوم سال 1361) که همزمان با تشکیل تیپ 105 قدس (لشکر 16 قدس فعلی) بود بعنوان رئیس ستاد تیپ فوق منصوب و مشغول خدمت شد.

در طول این مدت در اکثر عملیات‌های پاکسازی ضدانقلاب و دفع تهاجم عراق در منطقه شمالغرب (استانهای کردستان و آذربایجان غربی ) حضور فعال داشت در سال 65 به قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) اعزام و در سمت جانشین و سرپرست عملیات این قرارگاه و متعاقباً در سال 71 به تهران منتقل و در سمت‌های مدیر عملیات ویژه، مسئول معاونت طرحریزی،‌ مسئول معاونت عملیات و جانشین اداره عملیات ستاد مشترک سپاه (معاونت عملیات فعلی) مشغول به خدمت شد.

او در طول مدت خدمت دوره کارشناسی مدیریت دولتی را در دانشگاه امام حسین(ع)، دوره فرماندهی و ستاد را در دانشکده دافوس سپاه و دوره عالی جنگ را در دانشکده دوره عالی جنگ سپاه طی کرد و در چندین دوره بعنوان استاد جنگ‌های نامنطم و پدافند داخلی در دانشکده دافوس به تدریس پرداخت.

سردار حاجی‌حاتم پس از سال‌های مبارزه و مجاهدت در راه حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی در تاریخ 30 بهمن 1381 مصادف با شب عید غدیر، هنگام بازگشت از ماموریت بررسی وضعیت امنیتی استان سیستان و بلوچستان بهمراه 272 نفر از پاسداران لشکر 41 ثارالله(ع) براثر اصابت هواپیمای ایلوشین سپاه به ارتفاعات فریز کرمان به خیل عظیم شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ملحق و بقایای پیکر پاکش در قطعه 50 بهشت زهرا مدفون شد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار