امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62533
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 55
داریوش قنبری نماینده سابق مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

داریوش قنبری نماینده سابق مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جنایت اخیر گروهک تروریستی «جیش العدل» گفت:‌ سرشاخه‌های تروریست‌های مرز شرقی کشور در کشورهای حاشیه‌ای خلیج فارس هستند و این به عهده نهادهای اطلاعاتی است که آنها را ردیابی کنند.

وی اقدامات تلافی‌جویانه را گام بعدی برای ایران در صورت به نتیجه نرسیدن اقدامات دیپلماتیک برشمرد و اظهار کرد: هر از گاهی شاهد این گونه رخدادها در مرز شرقی کشور هستیم، که با خیال خام ضربه زدن به امنیت و ایجاد شکاف مذهبی در جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

قنبری با تأکید بر اینکه باید در مقابل این حرکات تروریستی حساس بود و پاسخ مناسب از جمله برخورد مستقیم در درون خاک پاکستان به آن داد، گفت:‌ این گونه اقدامات تروریستی غیرقابل تحمل است و هرچند دولت پاکستان حامی تروریست نیست، اما از آنجا که کنترلی بر مرزهای خود ندارد، لذا حق طبیعی ما است که تروریست‌ها را تعقیب و سرکوب کنیم.

وی ادامه داد: توافقاتی از قبل میان ایران و پاکستان صورت گرفته است و در صورت پیشنهاد جدید از سوی ایران نیز به احتمال زیاد، دولت پاکستان مخالفتی نخواهد کرد، چرا که در مظان حمایت از تروریسم قرار می‌گیرد.

قنبری به خلأ امنیتی موجود در پاکستان اشاره کرد و گفت: در وهله اول، خود دولت پاکستان موظف به تأمین امنیت مرزهای خود با ایران است، ولی اگر وظیفه خود را در این باره انجام ندهد، جمهوری اسلامی ایران، حق خود می‌داند که در صورت مشاهده کم‌کاری از طرف مقابل وارد عمل شود.

وی تروریسم در مرزهای شرقی کشور را مرتبط با بحث قاچاق عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران باید در صحنه مبارزه با مواد مخدر در عرصه بین‌المللی مورد حمایت قرار بگیرد، چرا که ما نباید هزینه این مبارزه را به تنهایی بدهیم.

قنبری در پایان گفت: این توقع بیجایی نیست که از نهادهای بین‌المللی بخواهیم تجهیزات و منابع مالی برای کنترل مرزها به‌منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور و انتقال آن به دیگر کشورها به ما بدهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها