امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62534
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نشست صبح دومین روز نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نشست صبح دومین روز نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در محل سالن اجلاس سران برگزار شد که این مراسم با حواشی جالبی همراه بود که از نظرتان می‌گذرد.

*قرار بود نشست دومین روز کنفرانس مجالس اسلامی طبق اعلام علی لاریجانی ساعت 9 آغاز شود اما ساعت 9 و 25 دقیقه درب‌های سالن به روی خبرنگاران گشوده شد تا نشست با 25 دقیقه تاخیر آغاز شود.

*در ابتدای این نشست هم مشکل مترجم به سراغ خبرنگاران آمد؛ البته این بار همانند روز گذشته ترجمه قطع نشده بود بلکه دستگاه ترجمه پس از تاخیر حدود 45 دقیقه‌ای به خبرنگاران رسید که همین موضوع آنها را هنگام سخنرانی روسای مجالس کشورهای اسلامی سردرگم کرد.

*روز گذشته هم ترجمه در هنگام سخنرانی رئیس مجلس سودان و همچنین رئیس مجلس بنگلادش قطع شد و همین موضوع مشکلاتی را برای خبرنگاران فارسی‌زبان ایجاد کرد که در طی آن علی لاریجانی نیز گوشی مترجم از گوش خود برداشت و ترجیح داد سخنان روسای مجلس یاد شده را به زبان اصلی گوش دهد.

*یکی دیگر از حواشی نشست امروز حضور یکی از نمایندگان مجلس با لباس بختیاری در کنفرانس این نماینده به دلیل لباس خود سوژه عکاسان شد و پس از مدتی برخی از اعضای هیأت‌های پارلمانی شروع به گرفتن عکس یادگاری با وی کردند.

به نظر می‌رسد این نماینده مجلس در اعتراض به سریال «سرزمین کهن» اقدام به حضور با لباس بختیاری‌ها در این کنفرانس کرد؛ سریال سرزمین کهن طی روزهای اخیر مورد انتقاد اقوام بختیاری کشورمان قرار گرفته و آنها خواستار قطع پخش سریال مذکور بودند زیرا اعتقاد داشتند این سریال به بختیاری‌ها توهین کرده است.

*یکی از نکات قابل توجه نشست امروز سخنرانی نمایندگان مجالس کشورهای افریقایی بود؛ اغلب سخنرانان افریقایی نشست ضمن اشاره به مشکلات موجود در کشورهای خود خواستار امدادرسانی فوری به سرزمین‌هایشان می‌شدند. البته پرداختن به فلسطین و تاکید بر لزوم تشکیل دولت فلسطینی به پایتختی قدس شریف و همچنین مقابله با تفکرات ضداسلامی و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی از دیگر محورهای عمده سخنرانی امروز نمایندگان مجالس اسلامی بود.

* تاکید بر حل بحران سوریه از طریق راه حل سیاسی و توجه به آسیب‌دیدگان و پناهندگان این کشور هم مورد تاکید اغلب سخنرانان نشست صبح قرار گرفت. همچنین تشکیل کشور مستقل فلسطین با مرکزیت قدس شریف مطالبه عموم نمایندگان کشورهای اسلامی در اجلاس بین‌المجالس بود.

*یکی از نقاط قابل توجه در این نشست عدم اقامه نماز اول وقت آن هم در یک کنفرانس اسلامی است بطوری که هم در روز گذشته و هم امروز پس از اذان ظهر و عصر کنفرانس به کار خود ادامه داد و برای اقامه نماز تعطیل نشد.

*یکی دیگر از حاشیه جلسه امروز که البته در جلسه روز گذشته نیز به چشم می‌خورد برخی لباس‌های سنتی اعضای پارلمانی کشورها حاضر در این کنفرانس بود، این لباس‌ها غالبا متعلق به مجالس افریقایی بود که عکاسان به دنبال ثبت تصاویر آن بودند.

* نماز جماعت شیعه و سنی در سالن اجلاس سران به جماعت اقامه شد و قانون‌گذاران کشورهای اسلامی در اقدامی دشمن شکن، همه باهم در یک نماز جماعت شرکت کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها