امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62545
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ حسن روحانی با بیان اینکه تحولات انقلاب الجزایر و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ حسن روحانی با بیان اینکه تحولات انقلاب الجزایر و پیروزی‌های آن برای ملت ایران با اهمیت بود، گفت: ملت الجزایر از گذشته نزد ملت ایران به عنوان ملتی انقلابی شناخته می‌شد.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه ما از توسعه همکاری‌های ایران و الجزایر خوشحال هستیم، اظهار کرد: نظرات و آراء ایران و الجزایر در مسائل گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی به یکدیگر نزدیک است و از اینکه روابط پارلمانی دو کشور خوب است خرسند هروحانی با اشاره به اینکه منطقه شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه امروز از مسائل مختلفی رنج می‌برند و باید برای رفع آنها چاره‌اندیشی کرد، افزود: ایران و الجزایر باید در خصوص برقراری امنیت و ثبات منطقه‌ای خاورمیانه و شمال آفریقا همکاری‌های خود را توسعه دهند.

رییس مجلس الجزایر نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌های گرم بوتفلیقه رییس‌ جمهوری کشورش به دکتر روحانی و تبریک سی‌ و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب الجزایر و انقلاب اسلامی ایران مهمترین تحولات قرن گذشته بوده‌اند.

محمدالعربی ولد خلیفه گفت: روابط ایران و الجزایر روابطی تاریخی و دیرینه است بخصوص اینکه این روابط را دو انقلاب مردمی به هم پیوند زده است.

او همچنین روابط دو کشور را صمیمی و نزدیک توصیف و ابراز امیدواری کرد این روابط در همه زمینه‌ها بویژه در بخش‌های تجاری و اقتصادی توسعه یابد تا از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در دو کشور به بهترین شکل استفاده شود.

محمدالعربی ولد خلیفه همچنین خاطر نشان کرد: برای تدوام ثبات و امنیت در منطقه نباید اجازه دهیم دخالت خارجی بخصوص دخالت نظامی صورت گیرد.

رییس مجلس الجزایر افزود: همکاری‌های بسیار خوبی میان دو کشور مسلمان ایران و الجزایر در جهان اسلام وجود دارد که می‌تواند نقش مهمی در وحدت امت اسلامی داشته باشد.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها