امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62548
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه امروز هیات دولت، مسائل مدیریت کلان شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه امروز هیات دولت، مسائل مدیریت کلان شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت. ابتدا گزارش وزارت راه و شهرسازی درباره ضرورت توجه خاص به مسائل پایتخت و کلان شهرهای کشور ارایه شد و در ادامه نیز شهردار، رییس شورای شهر و استاندار تهران به ارایه نظرات خود پرداختند و مشکلات تهران در مقیاس ملی و محلی به بحث گذاشته شد.

رییس جمهوری با تشکر از تلاش های انجام شده، مدیریت کلان شهر تهران را امر خطیری دانست که نیازمند مشارکت همگانی و هماهنگی و انسجام برنامه‌ها است.

روحانی دسترسی به محیط زیست سالم و تامین امنیت را از جمله حقوق شهروندی عنوان کرد و با غیرقابل قبول دانستن میزان آلودگی هوا در شهر تهران و دیگر کلان شهرها، بر مدیریت بهینه انرژی و بهبود کیفیت سوخت، گسترش حمل و نقل عمومی و نوسازی وسایل آن، بهره گیری از خودروهای کم مصرف و موتور برقی و تامین گسترده تر خدمات الکترونیکی به عنوان گام‌هایی در ساماندهی به مسائل این شهرها تاکید کرد.

رییس جمهوری افزایش بی رویه جمعیت در تهران را که با برخی بی انضباطی ها در مقررات تشدید شده، نشانه‌ای از عدم تحقق شعار تمرکززدایی دانسته و تاکید کرد: باید با ایجاد رونق اقتصادی و تشویق تولید و سرمایه گذاری و اشتغال زایی و افزایش جاذبه‌ها در استان های دیگر، در جهت کنترل مهاجرت به تهران و افزایش جمعیت در این استان اقدام کرد.

روحانی، شورای نظارت بر گسترش شهر تهران را به نظارت بیشتر از گذشته و هماهنگی با همه دستگاه ها، شورای شهر و شهرداری تهران در مراقبت از گسترش شهر تهران و ایفای وظایف قانونی توصیه و اظهار کرد مصوبات شورای عالی شهرسازی باید با توجه به اهداف و برنامه های دولت مورد ارزیابی و بازنگری قرار گیرد.

رییس جمهوری، تهران را نماد چشمگیر کشور دانست و اظهار امیدواری کرد با هماهنگی همه

دستگاه ها، این استان، نمادی از نظم و انضباط، هماهنگی و انسجام و جلوه‌ای از فرهنگی غنی ایرانی اسلامی باشد.

روحانی همچنین موضوع انتقال پایتخت را نیازمند بررسی های دقیق و کارشناسانه دانست و وزارت راه و شهرسازی را مامور انجام این بررسی ها و ارایه گزارش کرد.

هیات وزیران با تشکیل کمیسیونی خاص متشکل از تعدادی از وزیران، استاندار، شهردار و رییس شورای شهر تهران، به منظور بررسی دقیق معضلات تهران و دیگر کلان شهرها و ارایه راهکارهای مناسب موافقت کرد.

همچنین با تصویب هیات وزیران، مبلغ 949 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار به صورت تملک دارایی های سرمایه ای و هزینه ای به استان های گیلان، مازندران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای جبران خسارت ناشی از برف اخیر و اعطای تسهیلات بانکی اختصاص یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها