امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62553
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش کمیته تخصصی در فلسطین در اختتامیه نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش کمیته تخصصی در فلسطین در اختتامیه نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی سازمان همکاری‌های اسلامی به تصویب رسید.

در ادامه مراسم اختتامیه نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی که در سالن اجلاس سران برگزار شد ناصر سودانی دبیر این کمیته به بیان مصوبات کمیته فلسطین پرداخت.

وی با اشاره به مصوبات این کمیسیون گفت:‌در این جلسه ابتدا قرار بر این شد تا تعداداعضای این کمیته تشکیل شود که جمهوری الجزایر، گینه کوناکری و عربستان سعودی به این کمیته ملحق شدند و قرار شد در اجلاس بعدی اعضای این کمیته به طور کامل تکمیل شوند.

وی با اشاره به حضور هیأت فلسطینی در این کمیته و ارائه گزارشی از تحولات صورت گرفته در خصوص مسئله فلسطین گفت: تلاش صهیونیسم برای تجاوز به مسجدالاقصی همچنین محکوم کردن شهرک‌سازی در مناطق مختلف فلسطینی تصرف درآوردن قدس به عنوان پایتخت مسلمانان و همچنین تلاش برای متحد کردن و غیرقابل تجزیه بودن کشور فلسطین از جمله مسائلی بود که توسط هیأت فلسطینی در جلسات کمیته فلسطین مطرح شد.

دبیر کمیته فلسطین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در ادامه با اشاره به مصوبات این کمیسیون گفت: ایجاد آشتی ملی بین طرف‌های فلسطینی تاکید بر ضرورت مطرح کردن مسئله فلسطین در کتب درسی تا این مسئله به فراموشی سپرده نشود. همچنین تاکید بر یکپارچه بودن و غیرقابل تجزیه بودن کشور فلسطینی و همچنین تلاش پارلمان‌های کشورهای اسلامی برای مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی از جمله مصوباتی بود که در این کمیسیون تصویب شد.

سودانی گفت: همچنین جلسه‌ای متشکل از رؤسای مجالس کشورهای عضو با حضور دبیرکل و معاون دبیرکل برگزار شد.

در ادامه نماینده مردم عراق با اشاره به ضرورت کمک‌رسانی به مردم غزه و لغو محاصره از سوی کشور مصر باید مدنظر قرار بگیرد.

لاریجانی در پاسخ به این سخنان نماینده عراق گفت: در جلسه بعداز ظهر کمیته فلسطین پیشنهادی از سوی آقاثی نجیفی رئیس مجلس عراق مطرح شد که دبیرخانه پیگیری کند تا خود ایشان رئیس این هیأت را بر عهده داشته باشد.

همچنین نماینده مردم امارات نیز بر ضرورت گنجانده شدن مواد درسی به منظور جلوگیری از غیرقابل فراموشی شناخته شدن مسئله فلسطین و اینکه قدس قبله اول مسلمانان است، عنوان کرد که مورد تاکید لاریجانی قرار گرفت.

در ادامه رئیس هیأت فلسطینی با اشاره به اینکه هیچ محاصره‌ای از سوی مصر بر نوار غزه تحمیل نشده است، خواستار موضع‌گیری صریح در مورد به یهودی شناخته شدن بیت‌المقدس شد.

لاریجانی در اظهارات نماینده فلسطین گفت: اگر محاصره‌ای بر مردم غزه از سوی مصر تحمیل نشده باشد در این صورت سفر هیأتی از اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی به مصر این قضیه را تسهیل خواهد کرد. همچنین این اظهارات از سوی نتانیاهو شناخته شده است و ما نباید در مقابل آن موضع‌گیری آنچنانی داشته باشیم.
در پایان مصوبات هیأت فلسطینی با نظر اعضا به تصویب رسید.
انتهای پیام/
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها