امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62556
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان برگزاری اختتامیه نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان برگزاری اختتامیه نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی اعضای کمیته عمومی اجرایی و کمیته‌های چهارگانه تخصصی پس از اعلام کاندیداها با نظر اعضا انتخاب شدند.

بر این اساس در گروه عربی و در کمیته اجرایی امارات، لبنان، مغرب و الجزایر با نظر اعضا به عضویت کمیته درآمدند.

در کمیته سیاسی نیز کشورهای فلسطین، کویت، سومالی و سودان و در کمیته اقتصادی بحرین، اردن، الجزایر و سومالی رأی مثبت اعضای اتحادیه را کسب کردند.

در کمیته حقوق بشر زنان و خانواده هم بحرین، سوریه، تونس و الجزایر مسئولیت کمیته را بر عهده گرفتند.

در کمیته گروه فرهنگی نیز عمان، فلسطین، سودان و الجزایر رای مثبت اعضا را کسب کردند.

در گروه سیاسی نیز کشورهای ترکیه، اندوزی، مالزی و پاکستان به عضویت در کمیته اجرایی درآمده و ترکیه، بنگلادش، ایران و اندونزی به عنوان اعضای کمیته سیاسی شناخته شدند.

مالزی، ترکیه، اندونزی و پاکستان، اعضای کمیته اقتصادی، اندونزی، ترکیه، مالزی و پاکستان اعضای کمیته حقوق بشر زنان و خانواده و مالزی، آذربایجان، افغانستان و ایران اعضای گروه فرهنگی شدند.

در گروه آفریقا نیز توگو، گابون، اوگاندا و کامرون به عضویت گروه اجرایی درآمدند.

بورکینافاسو، توگو، چات کامرون نیز اعضای کمیته سیاسی شدند.

همچنین با نظر مثبت اعضا ساحل عاج، گینه، چات و موزامبیک به عضویت کمیته اقتصادی، نیجر، مالی، چات و کومار به عضویت کمیته حقوق بشر و همچنین بنین، سنگال، چات و گابون به عضویت کمیته فرهنگی درآمدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها