امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62567
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیأت پارلمانی مغرب در حاشیه نهمین اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با علاالدین بروجردی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیأت پارلمانی مغرب در حاشیه نهمین اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات وسیع تاریخی میان دو کشور ایران و مغرب نسبت به توسعه و تعمیق این روابط به ویژه در بعد پارلمانی تاکید کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران و مغرب در تفکرات عمیق اسلامی خود معتقد به نوعی از اعتدال و مخالف جدی تندروی‌هایی که در برخی کشورهای اسلامی و منطقه رخ می دهد، هستند، گفت: خط مشی اسلام برای کشورهای اسلامی یک خط مشی راهبردی مبنی بر اعتدال است و جمهوری اسلامی مخالف جدی برخی تندروی‌ها و افراطی‌گری‌ها در منطقه است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان این دیدار ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی اخیر بیروت نسبت به وقوع حواشی از این دست ابزار تأسف کرد و افزود: هر دو کشور مخالف جدی حرکت‌های تروریستی در منطقه هیأت پارلمانی مغرب نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستان میان ایران و مغرب بر توسعه و گسترش این روابط در تمامی زمانه‌ها به ویژه در بعد پارلمانی تاکید کرد.

این هیأت همچنین نسبت به پیشبرد روابط ایران و مغرب و استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور به ویژه در مسائل مورد اشتراک ایران و مغرب در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله لبنان و سوریه ابراز علاقه‌مندی کرد».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها