امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6257
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، بهرام عین‌اللهی ظهر امروز در اختتامیه ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری در تالار چمران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، بهرام عین‌اللهی ظهر امروز در اختتامیه ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری در تالار چمران بیمارستان قائم(ع) مشهد با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه دانشگاه‌ها اساتید هستند، اظهار کرد: توجه به علم و دانش یکی از مباحثی است که امروزه در تمام جهان بدان توجه ویژه‌ای می‌شود و یکی از مهمترین مصادیق قدرت شده است.

وی ادامه داد: امروزه شاهد فرار مغزها و نخبگان بسیاری از کشورهای جهان سوم هستیم که در این راستا کشورهای پیشرفته با به وجود آوردن بستری از امکانات و موفقیت‌های علمی بسیار و به ظاهر با اهداف گسترش علم و دانش به فکر سیاست‌های قدرتی خود هستند.

عین‌اللهی بیان کرد: امروزه دنیا در یک رقابت عظیم علم و دانش قرار دارد و کشور ما نیز باید به تکالیف خود واقف باشد امروزه هدف ابرقدرت‌ها فرماندهان نظامی نیستند بلکه اندیشمندان و دانشمندان علمی هستند که مورد ترور قرار می‌گیرند که نشان می‌دهد کشورهای غربی از رسیدن کشور ما به علم و دانش می‌ترسند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش عنوان کرد: ایران در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس پیچ و خم‌های بسیاری را به سبب شهادت فرزندانمان پشت سر گذاشتیم، امروز نیز باید پیچ و خم‌های تحریم‌ها را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئول سلامت جامعه است، ادامه داد: مسئولیت اجتماعی دانشگاه‌ها، سمت و سوی مقالات و پژوهش‌ها و رسالت دانشگاه‌ها باید در راستای نیازهای مردم و مشکلات آنها باشد.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نکات امروز عدالت آموزشی است امروزه نقاط علمی در کشورهای پیشرفته جمع شده حتی در ایران نیز که 30 قطب علمی دارد حدود 80 درصد آن در یکی از دانشگاه‌ها متمرکز شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: ایران باید به سمت دانشگاه‌های اسلامی پیش رود و دانشگاه‌های کشور باید شاخصه‌های دانشگاه‌های اسلامی را داشته باشند.

وی یادآورشد: پزشکی جامعه‌نگر از دغدغه‌های بزرگی است که باید بدان توجه خاصی شود و آموزش‌ در دانشگاه‌ها باید در راستای آموزش صحیح و منطبق بر نیاز‌های جامعه باشد.

عین‌اللهی با تاکید بر اینکه اساتید ارزش والایی در جامعه اسلامی دارند؛ اظهار کرد: اساتید در جامعه و دانشگاه‌ها باید به رفتار و کردار خود اهمیت ویژه‌ای دهند چراکه الگوی دانشجویان و دانشیاران هستند همچنین با ایجاد حس خودباوری و خوداتکایی در دانشجویان سبب اتکای به نفس در آنان شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: برای اینکه مرجعیت علمی ایران در منطقه حفظ شود واحد بین‌الملل را در 13 دانشگاه علوم پزشکی در کشور احداث کردیم که خودگردان هستند و امیدواریم واحد بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی شود.
انتهای پیام/70018/ط30/ض1002
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها