امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62584
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: 58
سیدمحمد غرضی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هدف غرب از صدور بیانیه درباره رفع حصر سران فتنه را ایجاد ...

سیدمحمد غرضی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هدف غرب از صدور بیانیه درباره رفع حصر سران فتنه را ایجاد تفرقه در بین مردم عنوان کرد و گفت: 22 بهمن امسال ملت ایران بخوبی متوجه شده بود آمریکا این بار با دخالت آشکار در امور داخلی کشور، شمشیر را از رو بسته است و ملت خواست با حضور خود ثابت کند تحت تاثیر لفاظی‌ها و گستاخی‌های غرب قرار نمی‌گیرد، همچنین تمام قومیت‌های ایرانی زیر پرچم ایران با پیروی از فرمایشات رهبری وحدت خود را بیشتر از قبل به رخ جامعه جهانی کشیدند.

وی با بیان اینکه تمام تحلیلگران جهانی از استقامت و وحدت مردم ایران شگفت‌زده شده‌اند، بیان کرد: جامعه ایران باز هم نظام سلطه را غافلگیر کرد اما آن ها هنوز هم مردم ایران را نشناخته اند. پیام راهپیمایی 22 بهمن این بود که اگر آنها فشارهای خود را بیشتر کنند در مقابل ما مستحکم‌تر می‌شویم و  مسوولان در صحنه سیاست خارجی با پشتیبانی مردم با اقتدار بیشتری عمل خواهند کرد.

 * رهبری تحت هیچ شرایطی تسلیم نمی شوند

 وی با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر اینکه فرمودند «به مذاکرات خوشبین نیستم اما مخالفتی هم ندارم» ، اضافه کرد : بنابر این جمله رهبری، تمام سلایق و استعداد ها می‌توانند در معرض رای مردم قرار بگیرند و همواره این فرصت وجود دارد، اما نتایج اقدامات در نهایت برعهده ملت است.

وی ادامه داد : جمهوری اسلامی همواره نشان داده است برخلاف اظهارات نظریه پردازان غربی هیچ شکافی بین حکومت و مردم وجود ندارد و در نهایت رهبری نظام استوار است و تحت هیچ شرایطی تحت ثاثیر مقررات خودساخته و فشارهای بیرونی قرار نمی‌گیرند و تسلیم نمی‌شوند. رهبری محکم ایستاده است و گروه ها و احزاب تنها بخشی از نظرات را دنبال می‌کنند اما تمام ملت ایران در نهایت پشت نظام قرار دارد.

وی با بیان اینکه حمایت رهبری از دولت به موفقیت کشور منجر می شود ، اظهار داشت : در تمام طول انقلاب دولت ها از حمایت رهبری برخوردار بوده اند تا هیچ بهانه ای بوجود نیاید ، امروز هم عملکرد دستگاه سیاست خارجی در معرض قضاوت مردم قرار گرفته است و مشخص خواهد شد کدام اقدامات صحیح بوده است و کدامیک نابجا بوده است. حمایت رهبری از دولت ها همواره وجود داشته است تا در نهایت دولت های غربی پای میز مذاکره بدانند با یک دولت قوی طرف هستند و امکان سوء استفاده وجود ندارد.

* تلاش برای ساخت تصویر مثبت از آمریکا منسوخ شده است

وی حامیان ساخت تصویر مثبت از آمریکا را گروهی کوچک و بی‌اعتبار عنوان کرد و افزود : تلاش برخی جریان‌ها برای نشان دادن چهره مهربان از آمریکا در عمر حیات انقلاب ناکام مانده است و امروز هم جواب این جریان ها بخوبی داده شده است. غربی‌ها سعی می کنند با استفاده از رسانه های گسترده خود نشان دهند جمع کثیری در داخل به لبخند آمریکا نیاز دارند و قصد دارند این مسئله را جا بیندازند اما به دلیل اینکه اسلام و مردم را نشناخته اند ناکام مانده اند.

وی ادامه داد: تمام شعارهایی که جریان های چپ در عمر انقلاب به راه انداخته اند به سرعت از بین رفته است و دوامی نداشته است. لیبرال دموکرات ها در مقطعی از زمان توانسته اند با اعتبار بیایند اما با بی اعتباری رفته اند.

وی با بیان اینکه برخی قصد دارند فرهنگ حکومتی اروپایی-آمریکایی را اجرا کنند ، تصریح کرد : لیبرال ها ناشیانه سعی کرده اند منطق دموکراسی غرب را تبلیغ کنند و گاهی اوقات از نظر طولی موفقیتی بدست آورده اند اما از نظر عرضی هیچ توفیقی کسب نکرده اند زیرا ذات مردم ایران با این نوع تفکرات در تضاد است.

غرضی دولت بازرگان را نمونه عینی شکست حامیان آمریکا عنوان کرد و گفت: تفکرات منحرف غربی هیچ گاه با اقبال عمومی مردم مواجه نشده است و تاریخ ثابت کرده است هر دولتی که تفکرات آمریکایی را دنبال کرده شکست خورده و به این ترتیب تلاش برای ساخت تصویر مثبت از آمریکا ناکام خواهد ماند.

* به سرمایه های داخلی توجه کنیم وضعیت اقتصادی بهبود می یابد

وی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه و پیشرفت نباید منتظر پول نفت بمانیم ، گفت : اینکه برای توسعه زیرساخت ها وابسته به پول نفت باشیم هیچ گاه پیشرفت نخواهیم کرد و درجا می‌زنیم. خود مردم باید احساس کنند برای رسیدن به اقتصاد قوی باید مشارکت داشته باشند و تمامی استعداد ها باید بکار گرفته شوند.

وی با اشاره به اینکه دغدغه اصلی رهبری تقویت ساختار درونی نظام است، اظهار داشت : مبنای توسعه، برنامه ریزی های دفتری و اداری نیست بلکه باید در دل مردم قرار گرفت تا دانست چه نیازها و ایرادهایی وجود دارد و سپس نسبت به تصمیم‌گیری اقدام کرد.

وی ادامه داد : شبکه عظیم گاز کشور با بیش از بیست میلیون مشترک فعلی، هزینه ای کمتر از طرح پارس جنوبی ندارد اما بودجه همین شبکه گسترده در زمان وزارت من از طریق منابع مردمی تامین شد و پول نفت استفاده نشد.

وی در پایان تصریح کرد : اگر منتظر سرمایه های خارجی باشیم همیشه درجا میزنیم و طرح ها باشکست رو به رو می شود. در پروژه آزادراه تهران-شمال یا در راه آهن منتظر کمک سرمایه های خارجی شدیم و در نهایت با گذشت سال ها به هیچ پیشرفتی در اینگونه پروژه ها نرسیدم پس باید بدانیم بجای اقتصاد وابسته، تنها اتکا به ظرفیت ها و استعداد‌های درونی می تواند کاری برای کشور انجام بدهد و هر تصمیمی غیر از این در عمل توفیقی نخواهد داشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها