امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62596
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: 86
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، صدها خانواده کره ای که به واسطه جنگ کره در سالهای 1950-1953 از یکدیگر جدا ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، صدها خانواده کره ای که به واسطه جنگ کره در سالهای 1950-1953 از یکدیگر جدا افتاده اند برای اولین بار یکدیگر دیدار کردند.

براساس این گزارش، 82 سالمند کره جنوبی به همراه 58 عضو خانواده شان با 180 نفر از خویشاوندان از کره شمالی در هتلی در کومگانک با یکدیگر دیدار کردند.
بعد از جنگ کره، بین سالهای 1950 تا 1953 که منجر به جدا شدن شمال از جنوب در شبه جزیره کره شد میلیون‌ها نفر از خانواده و بستگان خود جدا شدند و تعدادی از آنها هنوز موفق نشدند بستگان خود را ملاقات کنند. این درحالیست که بسیاری از این افراد در دوران کهنسالی به سر می‌برند و مایلند برای یک بار دیگر با خانواده و بستگان خود دیدار و گفت‌وگو کنند.

سئول و پیونگ یانگ پیش از این چندین بار اجازه دادند بعضی از خانواده‌ها با یکدیگر ملاقات کنند اما به دنبال تنش خونین میان دو طرف در سال 2010 این روند متوقف شد.
کره شمالی و کره جنوبی اخیرا برای اولین بار بعد از ۷ سال در سطح عالی مذاکره کردند و برنامه دیدار خانواده های جدا افتاده در همین دیدار مورد موافقت قرار گرفت.
انتهای پیام/ص  
انتهای پیام/ص  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها