امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62633
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ پس از گذشت 2 ماه از انتشار آخرین اظهارنظر حسینعلی ضیائی، مدیرعامل پست بانک ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ پس از گذشت 2 ماه از انتشار آخرین اظهارنظر حسینعلی ضیائی، مدیرعامل پست بانک ایران از سوی این خبرگزاری مبنی بر انجام مراحل پایانی افزایش سرمایه پست بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، هنوز هیچ اتفاقی در این خصوص نیفتاده است.

در این باره محمد شاهینی، کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: با تحقیقات انجام شده مدیرعامل و سایر مسئولان پست بانک ایران تمام تلاش خود را برای سامان دادن به وضعیت سهام شرکت انجام داده و طبق تکالیف محوله از سوی مجمع عمومی، ارزش‌گذاری‌ دارایی‌ها را توسط کارشناسان رسمی دادگستری نهایی کرده و همچنان منتظر تأیید سازمان حسابرسی است.

وی ادامه داد: علیرغم وعده‌های مکرر سازمان حسابرسی برای تأیید افزایش سرمایه، متأسفانه این اتفاق رخ نداده و به نظر می‌رسد ادامه این تعلل موجبات نگرانی بیش از پیش سهامداران در خصوص وضعیت آینده آن فراهم شده و پیگیری مسئولان این بانک نیز منتج به نتیجه و حتی تحقق وعده‌هایشان نشود.

به گزارش فارس، طبق وعده، مقرر شده بود که از محل تجدید ارزیابی دارائی‌های پست بانک، افزایش سرمایه این شرکت به میزان 400 میلیارد تومان اعمال شود؛ پس از تأیید تمام مراحل قانونی سازمان حسابرسی، این افزایش سرمایه در یک قدمی سازمان بورس قرار می‌گیرد.

پیش از این حسینعلی ضیایی، مدیرعامل بانک در پاسخ به سوال فارس درباره وعده افزایش سرمایه 700 درصدی، گفته بود: فرایند افزایش سرمایه پست بانک ایران از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها به اتمام رسیده است.

وی  با اشاره به تکالیف محوله از سوی مجمع عمومی پست بانک ایران، تأکید کرده بود: ارزش‌گذاری دارایی‌ها توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام شده و پیش‌نویس بیانیه ثبت آن نیز به همراه گزارش توجیهی لازم تهیه و توسط سازمان حسابرسی، بازرس قانونی بانک در حال بررسی است که پس از تأیید بازرس مربوطه و همچنین صدور مجوز از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و تأیید و تصویب توسط مجمع عمومی بانک نسبت به ثبت قانونی آن اقدام خواهد شد.

وی یادآور شده بود: نتایج حاصل از تجدید ارزیابی دارایی‌ها پیش از این در گزارش عملکرد شش ماهه اول سال جاری لحاظ و به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها