امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62639
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از اجرای رویه جدید معاملاتی سرمایه‌گذاران با توجه به عدم ‌آشنایی در حالت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از اجرای رویه جدید معاملاتی سرمایه‌گذاران با توجه به عدم ‌آشنایی در حالت انتظار قرار گرفته بودند که بعد از گذشت چند روز و آشنایی سرمایه‌گذاران ضمن بازگشت رونق به معاملات، ارزش دادوستد سهام در بورس به مرز 300 میلیارد تومان نزدیک شد.

پیش از اجرای طرح ویژه سازمان بورس برای حمایت از سرمایه‌گذاران خود، ارزش معاملات در محدوده 300 میلیارد تومان در گردش بود که امروز شاهد رسیدن این میزان ارزش به همین محدوده با توجه به اجرای رویه جدید معاملاتی هستیم.

امروز بازار شاهد بازگشت بزرگترین هلدینگ پتروشیمی بورسی بود که با استقبال سرمایه‌گذاران در محدوده متعادل مثبت معامله شد و همین امر موجب تأثیر مثبت آن بر شاخص شد امروز با تعدیل مثبت پیش‌بینی سود گروه‌های بانکی و پالایشی اکثر این نمادها تأثیر مثبت بر شاخص گذاشتند، به طوری که در پایان معاملات امروز پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، بانک پاسارگاد، بانک تجارت، پالایش نفت تبریز، بانک صادرات و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس بیشترین تأثیر را بر شاخص گذاشتند.

امروز اکثریت نمادها در وضعیت سبز قرار داشته و تعداد اندکی از نمادها با کاهش قیمت معامله شدند.

امروز سایپا آذین، شهد ایران، پشم شیشه، کابل البرز، چرخش‌گر، پارس سوئیچ و ریخته‌گری تراکتورسازی بیشترین کاهش قیمت و در مقابل کنترل‌خوردگی تکینکو، گروه دارویی سبحان و سیمان داراب پس از بازگشایی بیشترین افزایش قیمت و در ادامه ایران ملینوس، قند هگمتان، البرز دارو و دارویی رازک بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

در فرابورس هم شاخص پا به پای بورس تهران با افزایش به 763 واحد رسید که بیشترین تأثیر مثبت را در گروه بانکی، بانک گردشگری، بانک سرمایه و بانک دی داشتند و در گروه پالایشی و دارویی هم پالایش نفت تهران، پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز، نفت ایرانول و سبحان دارو بیشترین تأثیر مثبت را داشتند.

امروز در فرابورس نمادهای افرانت، بیمه سامان، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، عمران و توسعه شاهد، آس‌پ و پالایش نفت لاوان بیشترین افزایش قیمت و در مقابل امتیاز تسهیلات مسکن در اکثر ماه‌ها بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها