امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62648
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور اراضی کشور، یکی از طرح‌های سازمان امور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور اراضی کشور، یکی از طرح‌های سازمان امور اراضی برای صیانت از عرصه های کشاورزی، راه اندازی گشت های ویژه حفظ کاربری اراضی در شهرستانها و مناطق مختلف کشور است.

بر اساس این گزارش، قرار است تا پایان سال جاری گشت‌های ویژه حفظ اراضی کشاورزی در سه شهرستان طرقبه، شاندیز، خراسان رضوی، نوشهر مازندران و دماوند در استان تهران که حجم هجوم و تخریب زمین های کشاورزی و تغییر کاربری غیرمجاز زیاد است، به صورت آزمایشی  راه اندازی شود.

این تعداد تا پایان سال 1393 با تامین خودرو و تجهیزات لازم به 50 شهرستان خواهد رسید.

بر این اساس روز شنبه سوم اسفندماه گشت ویژه شهرستان دماوند با حضور رئیس سازمان امور اراضی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و دیگر مسئولان استانی و محلی و خبرنگاران رسانه ها راه اندازی خواهد شد.

پیش از این در گام اول از اجرای این طرح، گشت ویژه شهرستان طرقبه شاندیز راه اندازی شده و هم اکنون چهار گروه گشت حفاظتی برای صیانت از اراضی کشاورزی در این شهرستان فعال شده است. 

بر اساس این گزارش،‌گروه های گشت ویژه که با حضور ضابط قضایی فعالیت خواهند کرد در صورت مشاهده هر گونه تغییر کاربری و یا تخریب زمین های کشاورزی پس از دادن اخطار، در صورت تداوم تخلف می توانند تبصره دو ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی را اجرا کرده و ساخت و ساز انجام شده را قلع و قمع نمایند. بر اساس شیوه نامه فعالیت تدوین شده این گروه های گشتی در روزهای تعطیل نیز فعال هستند و می توانند در محل با متخلف برخورد کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها