امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62653
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر امروز تفاهم‌نامه استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرح ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر امروز تفاهم‌نامه استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرح فاضلاب شهرهای اولویت‌دار استان فارس میان نماینده این بانک و مسئولان آب و فاضلاب کشور با حضور معاون وزیر اقتصاد و نیرو در محل سازمان سرمایه‌گذاری منعقد شد.
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه پروژه‌های در دست اجرا نزدیک به  3 میلیارد دلار است و  70 درصد این پروژه‌ها مربوط به وزارت نیرو و طرح‌های آب و فاضلاب بوده است.
وی افزود: از آنجایی که نگاه بانک توسعه اسلامی با هدف توسعه‌ای و فقرزدایی است، توجه به مناطق کمتر توسعه یافته را در دستور کار دارد و این پروژه‌ از جمله این طرح‌ها است.
به گفته رئیس سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی این تفاهم‌نامه 4 ساله بوده و با هدف جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب و ارتقاء سطح بهداشت در 6 شهر استان فارس با استفاده از 144 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی به اجرا خواهد رسید.
وی تأکید کرد: پروژه‌های مذکور در 6 شهر داراب، فسا، سپیدان، آباده، نی‌ریز و فیروزآباد با مجموع 18 کیلومتر خط انتقال و 529 کیلومتر در پی سفر اخیر هیأت بلندپایه از بانک توسعه اسلامی به ایران نهایی شده و تسهیلات آن در سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران به امضای طرفین رسیده است.
همچنین در این مراسم سی‌دیبه معاون عملیاتی بانک توسعه اسلامی با اشاره به سطح همکاری‌های ایران و این بانک اظهار داشت: همکاری ایران و بانک توسعه اسلامی یک همکاری نمونه است و ایران جزء سهام‌داران این بانک بوده و برای اینکه بانک توسعه‌ای موفق شود نیازمند حمایت کشورهای سهامدار و اعضای اصلی است.
وی تأکید کرد: همکاری بانک با ایران اکنون در بالاترین سطح خود رسیده و از زمانی که ایران به عضویت آن درآمده تاکنون 6 میلیارد دلار تسهیلات دریافت کرده که در بخش‌های زیربنایی و به ویژه طرح‌های توسعه‌ای آب و بهداشت بوده است که طرح کنونی نیز از جمله آنها قلمداد می‌شود.
همچنین در این نشست حمیدرضا جانباز معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آبفا با بیان اینکه تسهیلات اعظم بانک توسعه اسلامی به بخش آب و فاضلاب در کشور اختصاص یافته است، گفت: در حال حاضر 800 میلیون یورو پروژه در دست اجرا است که شامل فاضلاب شهرهای مختلف می‌شود و در این راستا مشهد 65 میلیون یورو، تهران 175 میلیون یورو، فاضلاب روستایی 195 میلیون یورو و آب قم 92 میلیون یورو تسهیلات دریافت کرده‌اند.
به گفته معاون وزیر نیرو حدود 400 هزار نفر از خدمات این پروژه بهره‌مند خواهند شد و الزامات زیست محیطی این 6 شهر در این پروژه به اتمام خواهد رسید.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها