امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62655
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد عاملی در ششمین گردهمایی رؤسای مراکز کارآفرینی دانشگاه‌های تهران اظهار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد عاملی در ششمین گردهمایی رؤسای مراکز کارآفرینی دانشگاه‌های تهران اظهار داشت: اولین مسئله‌ای که در هر مرکز کارآفرینی باید مورد توجه قرار گیرد کارآفرین بودن آن مرکز است، به این معنا که نباید وابسته به بودجه‌های دانشگاهی باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اقتصادی افزود: باید به یاد داشته باشید که همه افراد در هر سطحی که هستند، توانایی کارآفرینی را دارند و باید به این مسئله فکر کنند که بین حقوق‌بگیر بودن و صاحب یک کسب و کار بودن، انتخاب کنند.
به گفته وی، برای ترغیب و ایجاد انگیزه، شنیدن صحبت‌ها و تجربیات کارآفرینان بزرگ کشور می‌تواند ایده‌های بسیار خوبی را به افراد و جوانان بدهد.
وی افزود: همچنین باید راه‌اندازی کسب و کار به روش علمی به دانشجویان یاد داده شود، تا تمرینی باشد و همچنین علاقه و اشتیاق آنها را هدفمند کند.
وی همچنین بر اهمیت ارتباط دانشگاه با صنعت و برگزاری دوره‌های آموزشی در فضای صنعتی برای دانشجویان تأکید کرد.
علیرضا فیض‌بخش مدیرکل دفتر کارآفرینی زنان نیز در این برنامه با اشاره به اهمیت موضوع کارآفرینی در همه جوامع دنیا و کشورمان گفت: آنچه که مسئله کارآفرینی را در سال‌های اخیر تا این حد مهم کرده است، این است که تعداد کسب و کارها در دنیا علی‌رغم اینکه مردم مصرف‌گرا شده‌اند، به شدت بیش از تقاضا است و در واقع مزیت رقابتی تولیدکنندگان، نوآوری و ایجاد تفاوت است.
عضو هیئت‌ علمی دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: پیش از این، داشتن استحکام و عمر طولانی یک محصول یا کالا به عنوان مزیت رقابتی آن مطرح بود، در حالی که هم‌اکنون مهمترین مزیت رقابتی هر محصول، نوآوری و تازگی آن است.
وی تصریح کرد: دنیا به سرعت در حال تغییر است و تکنولوژی هر روز به جلو می‌رود، بنابراین شرکت‌های تولیدی برای بقا مجبور به نوآوری هستند و اگر شرکتی در این بخش کم‌کاری کند، به سرعت از بین می‌رود.
وی تأکید کرد: به عبارت دیگر، نوآوری مرز بین ماندن و حذف شدن از بازار تجارت است.
فیض‌بخش تصریح کرد: در حال حاضر شرایط به گونه‌ای تغییر کرده که دانشگاه‌های برتر دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که علاوه بر توجه به تحقیق و پژوهش باید کارآفرین تربیت کنند و علمی که منجر به رفاه اجتماعی شود، فایده دارد.

وی گفت: با توجه به روش‌های جدید آموزش الکترونیکی هر فردی می‌تواند از هر جای دنیا دوره‌های آموزشی بهترین در دانشگاه‌های دنیا را گذرانده و مدرک آن را دریافت کنند، بنابراین اینکه فرد در چه دانشگاهی تحصیل می‌کند، دیگر در درجه اول اهمیت نیست.

این فعال حوزه کارآفرینی ادامه داد: هم‌اکنون دانشگاه‌های مطرح دنیا به دانشجویان خود کمک می‌کنند، تا ایده‌های تازه خود را به کسب و کار تبدیل کنند و در کنار موفقیت این دانشجویان، دانشگاه هم از مزایا و سود آن کسب و کار بهره‌مند می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان از طریق دولت و پول نفت حل نمی‌شود، گفت: مشکل بیکاری در بین این قشر بیش از سایرین است و کارآفرینی باید به کمک این بخش بیاید.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: توسعه کارآفرینی در ایران معادل توسعه اقتصادی و راه برون‌رفت از اقتصاد نفتی است و برای کشور ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها