امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62677
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 77
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بخشی از مهم‌ترین خبرهای این هفته رسانه‌های خارجی در مورد اقتصاد ایران به شرح زیر است: محموله‌های ایران را ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بخشی از مهم‌ترین خبرهای این هفته رسانه‌های خارجی در مورد اقتصاد ایران به شرح زیر است:

محموله‌های ایران را بیمه نکنید

بزرگ‌ترین شرکت ارائه‌کننده پوشش بیمه‌ای نفتکش‌های جهان به مشتریان خود هشدار داد محموله‌های نفتی ایران را بیمه نکنند، چرا که ماهیت کوتاه‌مدت کاهش تحریم‌ها، پرداخت غرامت به محموله‌های نفتی ایران در صورت خسارت را غیرممکن می‌سازد.

لغو تحریم‌های بیمه‌ای ایران، از روی کاغذ تا روی آب

به دنبال این خبر این نکته به ذهن متبادر می‌شود که بزرگ‌ترین مشکل بر سر راه صادرات نفت و محصولات پتروشیمی ایران که همان مشکلات بیمه‌ای بود و قرار بود با اجرایی شدن توافق هسته‌ای ژنو، حل شود، به قوت خود باقی است.

چراکه به نظر می‌رسد این لغو تحریم‌ها تنها بندی از مفاد توافقنامه تنها بر روی کاغذ بوده و اجرایی نخواهد چراکه با گذشته 28 روز از زمان اجرایی شدن این توافق، هنوز جامه عمل به خود نگرفته و به نظر می‌رسد که بندهای دیگر این توافقنامه از جمله حفظ میزان صادرات نفت و لغو تحریم محصولات پتروشیمی ایران را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

درخواست غرامت 4 میلیارد دلاری بانک ملت از انگلیس در نوبت دادگاه

شکایت بانک ملت از وزارت خزانه‌داری انگلیس برای مطالبه 4 میلیارد غرامت به علت از دست دادن معاملات بین‌المللی در نتیجه تحریم‌های کشورمان، در نوبت بررسی دادگاه تجاری لندن قرار گرفت.

تائید تهاتر نفت در برابر کالای ایران و روسیه

سفیر ایران در روسیه ضمن تایید مذاکرات تهران و مسکو برای تهاتر نفت در برابر کالا گفت: روسیه می‌تواند در قبال خرید نفت از ایران، دومین رآکتور نیروگاه بوشهر را بسازد.

بازگشت دارایی‌های رضا ضراب به ایران

یک روزنامه ترک مدعی شد که مقامات ایرانی برای بازپس گرفتن دارایی‌های رضا ضراب به ایران به این کشور سفر کرده‌اند.

واردات 125 هزار بشکه‌ای سئول از ایران در 6 ماه اجرای توافق ژنو

از آمارهای اولیه گمرک کره جنوبی به نظر می‌آید که این کشور در طول 6 ماه اجرایی شدن توافق موقتی ژنو، روزانه حدود 125 هزار بشکه نفت از ایران وارد خواهد کرد.

سفر هیأت تجاری کره جنوبی به ایران اوایل ماه آینده

منابع کره‌ای خبر دادند: یک هیأت تجاری کره‌ای قرار است 8 اسفند به منظور افزایش مبادلات تجاری با ایران به این کشور سفر کند.

ارسال 195هزار تن گندم آلمان در ماه جاری میلادی

بازرگانان اروپایی از افزایش روند صادرات گندم آلمان به ایران و ارسال یک محموله 195 هزار تنی این محصول در ماه فوریه امسال خبر دادند.

انتهای پیام/م
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها