امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6269
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‌الاسلام حمید نگارش امروز در مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه جامع علمی و کاربردی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‌الاسلام حمید نگارش امروز در مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان گلستان و گرامیداشت مقام استاد شهید مرتضی مطهری و مقام معلم اظهار داشت:  جایگاه معلم و استاد آنقدر والا و ارزشمند است که در تمامی روزهای زندگی اگر از مقام این عزیزان قدردانی شود باز هم جبران زحمت‎ها و تلاش‎هایی که برای تربیت فرزندان این جامعه انجام می‌دهند، نخواهد بود.

شهید مطهری دیدبان اندیشه اسلامی است

وی ادامه داد: نامگذاری این روز به واسطه گرامیداشت و قدردانی کردن از معلمی ‎است که برای شناخت آن کافی است به نظرهای دو شخصیت فاخر در دورانی که پشت سر گذاشته‎ایم، بنگریم.

معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ابراز داشت: امام(ره) در مورد شهید مطهری از صفاتی همچون کم‎نظیر در اسلام‌شناسی، اسلام‌شناس عظیم‎الشان یاد می‎کند که تفکر در هر کدام از اینها می‎تواند ویژگی‎ها و ابعاد گوناگون این معلم را برای همه ما روشن کند.

نگارش افزود: همچنین مقام معظم رهبری در تعاریف و تعابیر خود از شهید مطهری از تعابیری همچون دیدبان اندیشه اسلامی، متفکر دین‌شناس، صاحب تفکر ناب اسلامی و افکار شهید مطهری نیاز جامعه امروز استفاده می‎کنند.

تمام آثار و نوشته‎های شهید مطهری قابل استفاده است

این استاد دانشگاه بیان کرد: مقام معظم رهبری در خصوص شهید مطهری می‎فرماید من شاگرد ایشان هستم و این جمله مقام معظم رهبری نه اینکه ایشان در کلاس‎های شهید مطهری حضور داشته باشد بلکه در تعابیر خود اشاره می‎کند که از افکار و اندیشه و آثار شهید مطهری استفاده می‎کنم.

وی تاکید کرد: شهید مطهری از آنجایی منحصر به فرد می‎شود که استادش نسبت به آثار او می‎گوید که تمام آثار و نوشته‎های او قابل استفاده است.

نگارش اضافه کرد: علامه طباطبایی در مصاحبه‎ای در خصوص شهید مطهری اظهار داشته است وقتی مطهری بر سر کلاس من حاضر می‎شود من از شور و شعف به رقص می‎آیم زیرا من هرچه میگویم مطهری متوجه می‎شود و می‎گیرد.

وی گفت: یک شخص تا چه حد می‎تواند از درجه بالایی برخوردار باشد که استاد درباره شاگردش چنین اظهار نظری را داشته باشد.

معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت متذکر شد: جایگاه شهید مطهری به دلیل وجود این دلایل است که ارزشمند می‎شود و شهید مطهری به واقع در جایگاه دین و دانش، الگویی راستین برای همگان شد.

انتهای پیام/83004/ط30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها