امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62699
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از مقامات ارشد آمریکایی در کنفرانس خبری در وین درباره مذاکرات ایران و 1+5 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از مقامات ارشد آمریکایی در کنفرانس خبری در وین درباره مذاکرات ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) تصریح کرد: این گفت‌وگوها با هدف اطمینان پیدا کردن از این است که ایران به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند.

وی ادامه داد: ما به پیشرفت‌هایی رسیدیم و ما مسیری برای اینکه چگونه این گفت‌وگوها پیش برود پیدا کردیم.

این مقام آمریکایی تصریح کرد: ما مذاکرات سازنده‌ای درباره تمامی موضوعاتی که در مذاکره مورد بحث قرار گرفت داشتیم. هیچ دستورکار یا چارچوب مکتوب وجود نخواهد داشت اما ما می‌دانیم چه چیزی وجود دارد و تمامی موضوعات روی میز قرار خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما شروع به بررسی حوزه‌های توافق کردیم و همچنین برخی از موضوعات دشوار را نیز برشمردیم.گفت‌وگوهای حقیقی صورت گرفت. این حرف‌ها توصیف تمامی آنهایی بود که در دور میز بودند.

به گفته این مقام آمریکایی، کارهای زیادی برای انجام وجود دارد، این یک فرایند پیچیده، دشوار و طولانی است ولی ما تلاش می‌کنیم که ظرف 6 ماه کار خود را پایان دهیم. تمامی ما خوشحال هستیم که جو شایسته ای بدون جدل صورت گرفت.

وی گفت: تمامی موضوعات مورد نگرانی ما مورد بحث قرار گرفت و بر روی میز قرار دارد. ما تاریخ دقیقی برای نشست‌های بیشتر در 4 ماه آینده را تعیین کردیم و هنوز تاریخ مذاکرات ماه آخر را مشخص نکردیم زیرا ممکن است بیشتر فشرده باشد.
این مقام ارشد آمریکایی تصریح کرد: هیأت آمریکایی فردا به اسرائیل و سپس به عربستان سعودی سفر می‌کند تا درباره مذاکرات وین به آنها گزارش دهد.
این مقام آمریکایی تأکید کرد: تمامی موضوعات مورد نگرانی ما بر روی میز قرار دارد و مورد بحث قرار خواهد گرفت. ما به طیف گسترده‌ای از کارشناسان زنگ می‌زنیم و ما تیمی را برای مذاکرات مفصل پیش رو به وجود می‌آوریم.
این مقام آمریکایی در پاسخ به این سوال که آیا امکان آن وجود دارد یک مقام آمریکایی در صورت حصول پیشرفت به ایران سفر کند، گفت: همه چیز امکان دارد.
وی ادامه داد: ما چیزهایی در راستای این فرایند خواهیم گفت، آنچه مهم است چیزی است که ما انجام می‌دهیم و در میز مذاکرات درباره آن توافق می‌کنیم.
این مقام آمریکایی ادامه داد:ما معتقدیم که برنامه اقدام مشترک ژنو تمامی نگرانی‌ها را برطرف می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها