امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62704
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه صبح امروز (پنجشنبه) در سومین گردهمایی سراسری مسئولین ستادهای نمازجمعه کشور که در مجتمع فرهنگی آدینه برگزار شد، اظهار داشت: بحث مدیریت یک بحث بسیار مهم و جدی است. مدیر محور همه فعالیت‌های جمعی است و مدیریت در حقیقت رکن هر سازمان و تشکیلاتی محسوب می‌شود.

تقوی با اشاره به مدیریت در مباحث دینی گفت: بحث‌های زیادی در مورد مدیریت شده و در مباحث دینی هم به بحث مدیریت اشاره‌ای شده است. هیچ حرکت جمعی بدون مدیر قابل ادامه نیست.

وی تصریح کرد: مدیریت به فرد متکی است البته مدیریت فردی مشورت و نظرخواهی می‌خواهد اما اگر کسی بخواهد تصمیم بگیرد که آن کار را اجرایی کند یک نفر باید تصمیم‌گیرنده باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه نظام خلقت هم با یک مدیر اداره می‌شود و آن ذات مقدس متعال است، گفت: هر فعالیتی مدیر مناسب با آن موضوع را می‌خواهد البته آن مدیر هم باید چند شاخصه و رکن را داشته باشد. تقوا، تعهد و تخصص از جمله شاخصه‌های یک مدیر است.

تقوی ادامه داد: برخی‌ها همیشه علم مدیریت دارند اما توانایی مدیریت کردن را ندارند و بحث توانایی از علم در مدیریت جدا است. مدیریت به غیر از دانش یک جوهره و استعداد در وجود انسان‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: در بحث مدیریت حکم مدیریتی کارساز نیست بلکه جوهره استعداد افراد هم کارساز و تاثیرگذار است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه در زمان حال رهبری امام و امروز هم مقام معظم رهبری در بحث مدیریت بی‌نظیر است، گفت: ایران امروز از برکت خون شهدا یک قدرت جهانی در دنیا محسوب می‌شود. آمریکا فقط ادعای روی میز بودن گزینه‌ها را می‌کند اما جرات عملی کردن آن را ندارد و این موضوع به اقتدار نیروهای غیرمسلح ما بازمی‌گردد.

تقوی ادامه داد: فرماندهی مقام معظم رهبری توانسته توان نیروهای نظامی را به سطح بسیار بالایی ببرد.

وی با انتقاد به وعده برخی از افراد و کاندیداها در انتخابات‌های گذشته گفت: آنها مردم را با وعده‌های توخالی و بی‌مبنا روبه‌رو می‌کنند اما حضور مردم در صحنه با هدایت‌ها و مدیریت رهبری باعث شده است که انسجام ملی حفظ شود و در مواقع حساس شاهد حضور مردم در صحنه باشیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه مدیریت و تدبیر رهبری تا بیرون از مرزهای ایران و در کشورهای جهان اسلام نیز کشیده شده است، گفت: ما در جنگ 33 روزه لبنان شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی قصد از بین بردن حزب‌الله را داشت اما با الگو گرفتن از تدبیر و مدیریت رهبر انقلاب دشمن نتوانست به افکار شوم و پلید خود برسد.

تقوی در ادامه گفت: آمریکا و مستکبران جهان هم بهانه‌های فراوانی را آوردند تا مدیریت حال حاضر جهان اسلام را بشکنند اما عامل اصلی این مدیریت امام است و این پایه قطع نشدنی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها