امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62710
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم همایش ملی فقه هسته‌ای در قالب همایش دو روزه به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم همایش ملی فقه هسته‌ای در قالب همایش دو روزه به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری جامعه‌المصطفی العالمیه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، انجمن فقه و حقوق اسلامی و مراکز حوزوی دانشگاهی برگزار شد.

روز نخست این همایش سی ام بهمن در تهران برگزار شد و روز دوم این همایش اول اسفند در سالن همایش پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه قم برگزار شد و پیش از برگزاری این همایش پنج پیش نشست به منظور بررسی بیشتر مقالات برگزار شده بود.

آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست، دبیر علمی همایش ملی فقه هسته‌ای در این مراسم به ایراد سخن پرداخت و گفت: این همایش پس از صدور فتوای رهبری درباره منع تولید، انباشت و به کارگیری سلاح‌های غیرمتعارف از جمله سلاح اتمی در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: 40 مقاله علمی در اختیار این همایش بود که این مقالات مورد ارزیابی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز در این مراسم سخنرانی کرد و عنوان داشت:‌ فتوای مقام معظم رهبری در زمینه تحریم، ساخت و انباشت و نگهداری سلاح‌های هسته‌ای و انواع سلاح‌های نامتعارف یک اتفاق باارزش از نظر علمی، فقهی و سیاسی بود که منشا برکات فراوانی شد.

وی خاطرنشان کرد: خلقت، دارای روح الهی بوده و ملک خداست، بنابراین تصرف در خلقت نیاز به اذن الهی دارد و اذن الهی در قالب اراده تشریعی خداوند محقق شده است.

بهروز کمالوندی معاون راهبری و امور مجلس سازمان انرژی اتمی نیز در این همایش با بیان اینکه جمهوری اسلامی پیشرفت‌های خوبی داشته است گفت:‌ آنچه امروز شاهدیم تاثیرگذاری جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: برای غنی‌سازی انرژی هسته‌ای تبعیض وجود دارد در حالی که باید در نظر داشت از نظر اهمیت برای انرژی هسته‌ای جایگزینی وجود ندارد.

در این همایش علاوه بر پخش پیام تصویری آیت‌الله جوادی آملی، پیام آیت‌الله سبحانی نیز قرائت شد و مقالاتی در زمینه حکم تولید و به کارگیری سلاح هسته‌ای از دیدگاه فقه اسلامی، تقابل اندیشه اسلامی با اندیشه غربی در زمینه سلاح‌های کشتار جمعی، فصل نوین معنویت دینی جهان در برابر سلاح کشتار جمعی و.... قرائت شد.

انتهای پیام/78003/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها