امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62737
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۲۹
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، سردار حسین سلامی در چهارمین یادواره فرهنگی و دومین مراسم اعطای جایزه ملی شهید دکتر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، سردار حسین سلامی در چهارمین یادواره فرهنگی و دومین مراسم اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون که امشب در قرارگاه شهید مسعودیان برگزار شد اظهار کرد: هر کسی

که انسانی را زنده کند مثل این است که همه انسان‌های عالم را زنده کرده است.

وی ادامه داد: احیا به معنای بازگرداندن امید، روشن کردن چراغ امید، الهام بخشی زندگی و دادن جان به انسان است که بسیار ارزشمند است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی که دست‌های معجزه گر پزشک با نگاه مهربان و لطیف همراه می‌شود معجزه درمان را چند برابر می‌کند که به خاطر ماهیت الهی بودن این حرفه است.

وی با بیان اینکه به خطر انداختن جان خود به دلیل نجات دادن جان دیگری انتهای ارتفاع شخصیتی در حوزه معرفت، معنویت و روحانیت است تصریح کرد: علاوه بر اهمیت حرفه‌ای این کار مقدس که در جنبه‌های روحانی و عرفانی آن نهفته است بسیار احساس برانگیز است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: گاهی شاید این تصور به وجود آید که حیف یک پزشک که نماد تفکر برای دستیابی به یک علم است به جهت مداوای دیگران به شهادت برسد.

وی اضافه کرد: اما پزشکان شهید ما فاتحان یک مسیر روحانی برای ساختن یک هویت عظیم برای ملت بودند.

سلامی عنوان کرد: بسیاری از واقعه‌ها در تاریخ جاودانه و زنده هستند، فرا‌تر از مرز زمانی حرکت می‌کنند، کهنگی ناپذیر هستند و زمان هم قادر نیست گرد استهلاک آن را بپوشاند بسیاری از انسان‌ها نیز مانند این وقایع هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: انسان‌هایی که زمان نمی‌تواند آن‌ها را در خود متوقف کند، انسان‌های انبساط پذیر و پیش رونده که شهدای ما از این دست انسان‌ها بودند.

وی با بیان اینکه عاشورا نقطه تجلی جاودانگی است اذعان کرد: خداوند اذن می‌دهد مخلوق‌ترین زیبای عالم که در آفرینش انسانی کامل است در صحنه تلخ و حزن انگیزی به بد‌ترین شکل ممکن به شهادت برسد.

سلامی با طرح این سوال که چرا امام حسین (ع) هر روز فاتح قله‌های جدیدی از عشق مهر و عطوفت است اظهار کرد: عاشورا هر روز زنده‌تر، با طراوت‌تر و زیبا‌تر از گذشته حرکت می‌کند و این جاودانگی به عنوان یک محبت و دلیل راهگشای یک افق بلند‌تر برای بشریت است.

وی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس، امام (ره) و شهدای ما تمثال و تمثیل زنده عاشورا در این عصر شدند و با انتقال فرهنگ عاشورایی انسان‌هایی شبیه جد خود را تکثیر کردند که آثار آن در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس دیده شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بدون فرهنگ عاشورایی ما نمی‌توانستیم در جنگ بدرخشیم و مطمئنا می‌شکستیم اظهار کرد: وقتی که نماد‌ها عاشورایی در اندیشه، باور، مدل و الگوی فداکاری به صحنه امروز منتقل شد جامعه ایران اسلامی زنده شد، ایستاد و شکوه آفرید.

وی خاطرنشان کرد: شهیدان سازندگان یک امتداد هستند، شهیدان نقطه نیستند بلکه ستارگان دنباله داری هستند که می‌درخشند و مانند کهکشان روشنی مسیر را به ما نشان می‌دهند.

سلامی با اشاره به اینکه هر ملتی با هویت خود حرکت می‌کند بیان کرد: بدون هویت نمی‌توان به زندگی ادامه داد و هنر امام (ره) و شهیدان هویت دهی به ایران اسلامی با بازیابی فرهنگ عاشورا بود.

وی اضافه کرد: هر ملتی بر اساس شخصیت، تفکر و هویت خود عمل می‌کند و هرعملی در بیرون بازتاب واقعیتی است که در درون انسان می‌گذرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: شهدا توانستند معمار اصلی ساخت یک اندیشه هویت بخش، شخصیت آفرین، عزت آفرین و سعادت بخش برای جامعه ما باشند و تکیه‌گاه مستحکمی برای جامعه ساختند.

وی بیان کرد: ایران به ترازهای بالای اعتبار، عزت، آبرومندی، استقلال، آزادگی و حریت دست یافته است و تصوری که از ایران اسلامی امروز و بعد از انقلاب در ذهنیت جهان نقش می‌بندد حکایت از آزادگی، ثبات قدم، ادب، انسانیت و مهرورزی ملت ایران دارد.

سلامی ادامه داد: وقتی برای نجات مستضعفان شهید می‌دهیم نشانگر اوج احساس و عاطفه است که آرامش و امنیت خود را در معرض خطر می‌اندازیم به قیمت اینکه مستضعفان به آرامش برسند.

وی با طرح این سوال که چرا دشمن تصور می‌کند که ریشه هر شکستی به ایران ربط پیدا می‌کند بیان کرد: این تفکر دشمن ناشی از عظمت ایران است که بدون حضور فیزیکی همه جا لمس می‌شود نشانگر درخشش خاص ملت ایران است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهدا پایه گذار بزرگی و عظمت ایران بودند اذعان کرد: شهدا اجازه ندادند قدرت‌های بزرگ برای سرنوشت ایران معادله بسازند و مسیر ما برای آینده توسط بیگانگان ترسیم شود.

وی ادامه داد: شهدا و رزمندگان دفاع مقدس اجازه تسلط دشمن بر این ملت را ندادند و در زمینه‌هایی جنگیدند که سناریوهایی جهانی سازنده آن بودند.

سلامی با بیان اینکه میدان‌هایی که شهدای ما وارد شدند سناریوهایی با مقیاس، طول و عرض جهانی بود اذعان کرد: دفاع مقدس یک جنگ نابرابر جهانیان با ایران بود قدرت‌های جهانی با هم گره خوردند و همه عرصه‌هایی که دشمنان برای ما چالش‌های بزرگ تولید کردند همه عرصه‌های جهانی بود.

وی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس در معرض تهاجم سخت جهانی قرار گرفتیم عنوان کرد: ایران اسلامی در چنین شرایط سختی از خود قدرت نشان داد و بدون از دست دادن یک وجب از خاک خود همه آرزوهای دشمن را دفن کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: این مدیریت سیاسی آمریکایی‌ها در جنگ، حمایت اروپایی‌ها از رژیم بعثی تقویت ماشین‌های نظامی عراق توسط شوروی نشان از جهانی بودن هشت سال دفاع مقدس دارد.

وی اضافه کرد: ابعاد بزرگتری از جهانی بودن جنگ وجود دارد که هرچه بیشتر تبیین می‌شود جهانی بودن آن بیشتر مشخص می‌شود.

سلامی با اشاره به اینکه کسانی مانند شهید رهنمون در برابر این جنگ جهانی ایستادند اظهار کرد: این شهدا بودند که یک قدرت پایان ناپذیر در اراده ملت ما کردند تا برای همیشه ثبات قدم باشند.

وی افزود: اگر امروز ما آزاد، ایمن و پیش رو هستیم به خاطر عظمت پایان ناپذیر در دوره دفاع مقدس است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جنگ پایان نیافته است و شکل دیگری به خود گرفته گفت: عرصه‌های جدید این جنگ جهانی به تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی، جنگ اطلاعاتی و تهدید نظامی تبدیل شده است که اگر اعتماد به نفس ایجاد شده نبود نمی‌توانستیم در برابر این جنگ جدید مقاومت کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما توانسته‌ایم منطقه را از تسلط استراتژیک دشمن خارج کنیم اذعان کرد: دشمن در شرق مدیترانه یک بازیگر شکست خورده است، دیگر از نقشه راه برای احیای رژیم صهیونیستی خبری نیست.

سلامی اضافه کرد: دیگر از تلاش دشمن برای امتداد قدرت نظامی علیه سوریه خبری نیست و دیگر از حربه‌های دشمن برای فلج کردن ایران تحت عنوان تحریم خبری نیست.

وی با بیان اینکه امروز ایران قدرت فوق العاده‌ای دارد عنوان کرد: اگر ما در حوزه بهداشت یا موضوعات دیگر مشکلاتی داریم دشمنان ما هم مشکلات زیادی دارند اما ما امید به خدا را داریم که دشمنان از آن محروم هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آرزو داریم این مجالس که یادآور فضیلت و حیات جاودانه شهیدان است در مسیر ثبات قدم و احیای ارزش‌های انقلاب قرار دهد.
انتهای پیام/72011/ح40

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها