امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62743
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 61
قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص بودجه وزارت آموزش و ...

قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال 93 اظهار داشت: بودجه این وزارتخانه نسبت به سال گذشته 26 درصد افزایش داشته است و جمع کل آن حدود 21 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: در میان ردیف‌های بودجه وزارت آموزش و پرورش، بیشترین افزایش ردیف بودجه به پرداخت حقوق کارکنان این وزارتخانه اختصاص داده شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نمایندگان مجلس نسبت به اختصاص بودجه مناسب به برخی بخش‌های وزارت آموزش و پرورش از جمله نوسازی، سرانه، سرانه مدارس شبانه‌روزی و ایاب و ذهاب مدارس روستا مرکزی دغدغه بیشتری داشتند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بودجه سال 93، بودجه انقباضی است، اما به بودجه وزارت آموزش و پرورش با توجه به واقعیات موجود، توجه خوبی شده است.

جعفری با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در سال آینده نیز با کسری بودجه مواجه است، عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های جدی نسبت به وزارت آموزش و پرورش و دیگر وزارتخانه‌ها، مدیریت و بهره‌وری صحیح از بودجه است.

وی اضافه کرد: متأسفانه یک تفکری که در جامعه و در بین برخی مسئولان کشور شکل گرفته، این است که اولین راه برطرف کردن مشکلات کشور در اعتبارت دیده می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: معتقدم که با تدبیر، مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح می‌توان از همین منابع اندک استفاده‌های بسیاری کرد و از مسئولان کشور نیز انتظار داریم به این موارد توجه بیشتری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها