امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62772
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 38
آیت‌الله محمود عبداللهی عضو شورای عالی جامعه مدرسین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اهانت ...

آیت‌الله محمود عبداللهی عضو شورای عالی جامعه مدرسین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اهانت روزنامه آسمان به حکم قرآنی قصاص، گفت: متأسفانه ریشه و مبنای این سری حرف‌ها گاهی کسانی هستند که در دنیای امروز در عین حال که دم از حقوق بشر می زنند و می‌گویند مسائل احکام اسلام در مورد قصاص مغایر حقوق بشر است، خودشان بزرگترین خشونت‌ها را انجام می‌دهند.

وی افزود: کسانی که احکام قصاص را متهم به خشونت می‌کنند امروز از حمایت تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری و مجهز کردن آنها به اسلحه و مواد منفجره در کشورهای مختلف مثل افغانستان، عراق، لبنان و سوریه برای درهم کوبیدن شهرها دریغ نمی‌کنند.

عبداللهی تأکید کرد: این در حالی است که در اسلام بزرگترین حمایت‌ها از حق و کرامت بشر صورت گرفته از نظر قرآن قتل یک انسان مانند این است که همه انسان‌ها را بکشند، از نظر قرآن حرمت و کرامت یک انسان مسلمان مانند حرمت کعبه است و حتی هر انسان با هر مذهبی نیز حق حیات دارد جز آنها که به جنگ با نظام اسلامی پرداخته‌اند.

عضو شورای عالی جامعه مدرسین ادامه داد: آنها که دم از حقوق بشر می‌زنند بیشترین خشونت را صورت می‌دهند، اما قرآن در عین حال می‌گوید اگر بخواهید زندگی تداوم پیدا کند باید در چارچوب قانون و مسائل حقوقی و مکتبی حق فردی که توسط دیگری به قتل رسیده و یا نادیده گرفته شده است، ادا شود.

عبداللهی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم جلوی تجاوزها در جامعه گرفته شود باید بدانیم قصاص حق تداوم زندگی است.

وی با اشاره به مطلب روزنامه آسمان افزود: اینکه در نظام ما که یک نظام اسلامی و مکتبی است و حقوق و مقرراتی دارد، افرادی این ادعا را مطرح می‌کنند، منطقی نیست. باید بدانیم اگر اسلام را پذیرفته‌‌ایم و نظام ما نظام جمهوری اسلامی است اینکه به روزنامه‌ها اجازه داده شود تا بر خلاف نظام و مقررات آن و همچنین بر خلاف ایدئولوژی پذیرفته شده نظام، دست به قلم شوند و احکام مسلم اسلام را زیر سوال ببرند با هیچ منطق و قانونی نمی‌سازد.

عضو شورای عالی جامعه مدرسین تأکید کرد: ترویج و انتشار اینگونه موضع‌گیری‌ها کاملا غیرمنطقی است و ریشه‌های سیاسی ویژه‌ای دارد. ما قبلا هم دیدیم که حضرت امام(ره) در قبال کسانی که علیه احکام قصاص موضع‌گیری کردند چه بیانی داشتند و آن بیان امام نشان می‌دهد این حرکت‌ها، حرکت‌های منفی و دارای ریشه‌های کاملا سیاسی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها