امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62782
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 53
آیت‌الله محسن مجتهدشبستری عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهانت ...

آیت‌الله محسن مجتهدشبستری عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهانت روزنامه آسمان به حکم قرآنی قصاص، اظهار داشت: قصاص جزو ضروریات دین مبین اسلام است و خداوند عز و وجل در قرآن و در این آیه «ولکم فی القصاص حیاه یا اولاالباب» صراحتاً به آن اشاره کرده است.

وی افزود: اجرای حکم قصاص سبب حیات اجتماعی می‌شود چرا که غیر ممکن است که شخصی، شخص دیگری را به عمد به قتل برساند و بخواهد آزادانه در آن جامعه بگردد چرا که امنیت دیگران به خطر می‌افتد؛ البته اولیاء مقتول می‌توانند با گرفتن دیه و بخشش از حکم قصاص بگذرند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه فلسفه حکم قصاص در اسلام روشن‌ است، گفت: حکم قصاص خشونت نیست بلکه خشونت را کسانی می‌کنند که ادعای حقوق بشر دارند.

آیت‌الله شبستری تاکید کرد: کسانی که در سوریه، عراق، افغانستان و از آن سو در فلسطین جان‌ صدها هزار انسان را می‌گیرند رفتار خود را خشونت نمی‌دانند، اما اجرای حکم قصاص را که برای برگرداندن حیات اجتماعی است خشونت می‌دانند.

وی در ادامه به نویسندگان و منتشر کنندگان چنین مطالبی همچون قصاص تذکر داد و گفت: زنجیره‌نویسان برای خوشایندی اربابان خود یعنی آمریکا و برخی کشورهای مدعی حقوق بشر مطلب ننویسند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آمریکا اجرای حکم قصاص را نقض حقوق بشر می‌داند و حالا امروز عده‌ای در کشور برای احسنت، حمایت و خوشنود شدن دشمنان مطلب می‌نویسند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها