امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62829
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 76
«عاصم جهاد»، سخنگوی وزارت نفت عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت که اقلیم کردستان هنوز سهم خود ...

«عاصم جهاد»، سخنگوی وزارت نفت عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت که اقلیم کردستان هنوز سهم خود بالع بر 400 هزار بشکه نفت در ماه را با وجود توافق صورت گرفته که قرار بود، از ماه ژانویه آن را دریافت کند، دریافت نکرده است.

جهاد درباره چرایی عدم دریافت این سهمیه گفت: حکومت مرکزی از طریق وزارت دارایی و بانک مرکزی و هیئت نظارت مالی امور را دنبال می‌کند و در این بین وظیفه وزارت نفت تسلیم نفت و صادرات آن است.

وی توضیح داد:‌ درآمد حاصل از فروش نفت به صندوق ویژه صادرات نفت عراق و از آنجا براساس توافق صورت گرفته به خزانه واریز می‌شود، حال در این بین اگر 400 هزار بشکه نفت صادر شده و درآمدهای حاصل از آن کسر شود، بدون تردید بر بودجه دولت تاثیر منفی خواهد گذاشت.

جهاد با اشاره به اینکه کسر 250 هزار بشکه نفت کردستان عراق در سال گذشته میلادی بالغ بر 9 میلیارد دینار عراقی بود و بر بودجه تاثیر منفی گذاشت و موجب کسری بودجه در دولت شد، گفت: ما امیدواریم مسئولان اقلیم کردستان اوضاع را درک کنند و منافع ملی را بر منافع منطقه‌ای ترجیح دهند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها