امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62847
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «روزنامه العرب» چاپ لندن، عربستان سعودی در پیامی به شیخ تمیم امیر قطر، تهدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «روزنامه العرب» چاپ لندن، عربستان سعودی در پیامی به شیخ تمیم امیر قطر، تهدید کرده است که روابط خود را با این کشور به حالت تعلیق درخواهد آورد.

عربستان به قطر اعلام کرده است که صبر مقامات سعودی از سیاست‌های این کشور به اتمام رسیده است؛ سیاست‌هایی که شامل حمایت از جنبش اخوان المسلمین و انحراف از سیاست‌های کلان و مواضع کشورهای شورای همکاری خلیج فارس می‌شود.

 روزنامه العرب که بسیار به تصمیم سازان اصلی عربستان سعودی و اماراتی نزدیک است فاش کرده است که یکی از مسئولان عربستانی نامه‌ای را به شیخ تمیم امیر قطر تحویل و در آن به دوحه هشدار داده است که روابط خود را با قطر تعلیق خواهد کرد.

 عربستان معتقد است که شیخ تمیم به تعهد مکتوب خود مبنی عدم استفاده از خاک قطر برای اقدامات ضد عربستانی پایبند نیست. این توافقنامه دو ماه پیش با حضور امیر کویت در ریاض به امضای شیخ تمیم رسیده بود.

 همچنین عربستان قطر را متهم کرده است که از حوثی‌ها یمن حمایت مالی و تسلیحاتی و از اخوان المسلمین در داخل عربستان حمایت می‌کند.

 عربستان تهدید کرده است که مرزهای زمینی خود را با قطر خواهد بست که این اقدام به منزله خفه کردن قطر خواهد بود؛ چرا که خاک عربستان تنها راه زمینی است که قطر را به دنیا وصل می‌کند و همچنین عربستان به قطر اجازه استفاده از حریم هوایی خود را نخواهد داد. 
 انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها