امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6285
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 71
علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: مصرف سوخت سی.ان.جی در خودروها، آلودگی هوا را کاهش می‌دهد و در دنیا به عنوان سوخت پاک با ...

علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: مصرف سوخت سی.ان.جی در خودروها، آلودگی هوا را کاهش می‌دهد و در دنیا به عنوان سوخت پاک با رویکردی جدید مورد استفاده قرار گرفته است.
قائم مقام سازمان محیط زیست افزود: البته چنانچه موتور خودروها پایه‌گاز سوز باشد، بدون شک کاهش آلودگی هوا از راندمان بهتری برخوردار خواهد شد به‌طوری‌که استفاده از این سوخت سازگاری مناسب‌تری را با محیط زیست خواهد داشت.
وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست از مصرف سوخت سی.ان.جی برای تأمین انرژی مورد نیاز خودروها حمایت می‌کند، ابراز داشت: بر همین اساس این سازمات معتقد است که حدود 30 درصد از سهم سبد سوخت کشور را به سی.ان.جی اختصاص دهد.
به گفته شاعری؛ هم‌اکنون سی.ان.جی دارای سهم 22 درصدی در سبد سوخت کشور است.
این مقام مسئول اضافه کرد: طی هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت نفت، مقرر شده تا پایان برنامه پنجم توسعه سهم این فرآورده نفتی در سبد سوخت کشور به 30درصد ارتقا یابد.
وی بیان داشت: این امر الگوی مناسبی برای ایجاد تعادل برای مصرف فرآورده‌های نفتی اعم از گازوئیل، بنزین و سی.ان.جی خواهد بود.
شاعری با بیان اینکه مصرف سی.ان.جی به عنوان سوخت پاک مورد حمایت سازمان حفاظت از محیط زیست است، اظهار داشت: توصیه ما این است که همزمان با توسعه مصرف این فرآورده نفتی شرکت‌های خودروساز نسبت به ساخت و طراحی خودروهای پایه گاز سوز اقدام جدی کنند.
وی، استفاده از این سوخت را به نفع کشور دانست و خاطر نشان کرد: آلودگی زیست محیطی ناشی از احتراق سوخت سی.ان.جی در موتورهای پایه گازسوز بهتر خواهد بود به طوری‌‌که در این صورت سازگاری بیشتری را با محیط زیست خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار