امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62853
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «نووستی – قزاقستان» از قول دفتر مطبوعاتی وزارت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «نووستی – قزاقستان» از قول دفتر مطبوعاتی وزارت حمل‌ونقل قزاقستان اعلام کرد که بیش از  2.5 هزار تن مواد غذایی در چارچوب برنامه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان منتقل خواهد شد.

به گفته این منبع، کمک‌های بشردوستانه قزاقستان به افغانستان از حساب ذخیره دولت و از طریق نهادهای وابسته به وزارت حالت‌های اضطراری تخصیص یافته و عملیات انتقال آن در مدت 3 ماه آینده اجرا می‌شود.

در این مطلب آمده‌ است: قزاقستان در چارچوب این برنامه بیش از هزار و 250 تن آرد، هزار تن شکر و حدود 200 کیلوگرم کره به این کشور منتقل خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت حمل‌ونقل و ارتباطات قزاقستان موظف شده عملیات انتقال این محموله کمکی به افغانستان را از طریق زمینی و هوایی به اجرا برساند.

این منبع تصریح کرد: مصوبه دولت در مورد انتقال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان توسط «سریک احمداف» نخست‌وزیر قزاقستان در هفته گذشته به امضا رسیده‌ است.

مقامات رسمی قزاقستان می‌گویند: همه ساله در چارچوب برنامه‌های بشردوستانه این کشور، معادل 5 الی 7 میلیون دلار به افغانستان کمک می‌شود.

قزاقستان از جمله کشورهای شریک در نشست موسوم به «مذاکرات استانبول» بود که در سال 2012 در ترکیه برگزار شد.

این مذاکرات با هدف کمک به ثبات اوضاع افغانستان و تقویت امنیت در منطقه با مساعدت و کوشش سازمان ملل متحد و با حضور کشورهای همسایه و کمک‌کننده به افغانستان برگزار شد و در آن راهکارهایی در جهت مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر، تجارت، سرمایه‌گذاری، تقویت زیرساخت‌های منطقه‌ای، توسعه آموزش و پرورش در این کشور ارائه شد.

بر اساس توافقات حاصله در این مذاکرات، 6 گروه ویژه برای ارتقای اعتماد ایجاد شد که قزاقستان و پاکستان ریاست گروه مربوط به موقعیت‌های اضطراری را داشته و اقداماتی را در جهت کاهش مشکلات اجتماعی در این کشور باید به اجرا درآورند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها