امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62854
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «نثار علی خان» وزیر کشور پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگاران در اسلام‌آباد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «نثار علی خان» وزیر کشور پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگاران در اسلام‌آباد اظهار داشت: نخست وزیر و سران ارتش پاکستان معتقدند با توجه به جنایات اخیر طالبان، ادامه روند صلح با آنان امکان‌پذیر نیست.

وی در ادامه افزود: ادامه مذاکره با طالبان به معنای نادیده گرفتن حق کسانی است که طالبان به آنان آسیب رسانده‌اند.

وزیر کشور پاکستان تصریح کرد: با توجه به اقدامات اخیر طالبان، نواز شریف و رهبران ارتش پاکستان نمی‌خواهند مذاکره با شبه نظامیان را ادامه دهند.

خان در ادامه تأکید کرد که ارتش و نیروهای امنیتی حق دارند در برابر طالبان از خود دفاع کنند بنابراین دولت به ارتش اختیار تام داده تا علیه شبه‌نظامیان وارد عمل شود.

جنگ و صلح به صورت همزمان امکان پذیر نیست

وزیر کشور پاکستان در ادامه افزود: مذاکره و جنگ به طور همزمان امکان‌پذیر نیست.

علی خان تصریح کرد: در زمینه اقدام علیه طالبان بین دولت و ارتش هماهنگی کامل وجود دارد.

سخنگوی طالبان: طالبان هنوز هم خواستار ادامه مذاکرات هستند

این در حالی است که «شاهدالله شاهد» سخنگوی طالبان پاکستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهارداشت که ابتدا طالبان موضوع مذاکره را مطرح کردند و در حال حاضر نیز خواستار ادامه گفت‌وگو‌های صلح هستند.

وی با رد اظهارات وزیر کشور پاکستان در زمینه جدی نبودن طالبان برای مذاکره افزود: طالبان برای ادامه مذاکره با دولت پاکستان مصمم هستند.

محمد ابراهیم از اعضای کمیته مذاکره کننده طالبان نیز در مصاحبه با خبرنگاران گفت: جنگنده‌های ارتش مردم عادی را هدف قرار می‌دهند و نمی‌توانند شبه نظامیان را از افراد بی‌گناه تشخیص دهند.

وی افزود: عملیات نظامی راه حل مشکل نیست ارتش پاکستان با مردم این کشور وارد جنگ شده است. عضو ارشد کمیته مذاکره کننده طالبان تأکید کرد: ما خواهان ادامه مذاکره بودیم اما کمیته مذاکره کننده دولت مذاکرات را به حال تعلیق درآورد.

محمد ابراهیم از علمای پاکستان و مردم این کشور خواست پس از برپایی نماز جمعه دست به دعا بردارند و برای آغاز مجدد مذاکرات صلح و برقراری امنیت در این کشور دعا کنند.

وی خاطر نشان کرد: کمیته مذاکره کننده طالبان تمام تلاش خود را برای احیای مذاکرات صلح به کار می‌برد.

«عمر خالد خراسانی» رهبر طالبان پاکستان در منطقه «مهمند ایجنسی» با ارسال بیانیه‌ای به رسانه‌های این کشور اعلام کرد که این گروه در پاسخ به زندانیان طالبانی که در بازداشت دولت هستند، 23 مرزبان پاکستانی را به قتل رسانده است.

پس از اعلام این خبر، جلسه تیم‌های مذاکره‌کننده طالبان و دولت پاکستان لغو شد و مقامات اسلام‌آباد از طالبان خواستند تا موضع خود را در قبال مذاکرات صلح مشخص کند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها