امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62861
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، انتخابات مجلس موسسان لیبی برای تدوین قانون اساسی جدید این کشور با استقبال ضعیف مردم همراه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، انتخابات مجلس موسسان لیبی برای تدوین قانون اساسی جدید این کشور با استقبال ضعیف مردم همراه شد.

مراکز رای گیری در لیبی شاهد ازدحام یا تشکیل صف برای شرکت در انتخابات مجلس موسسان نبود.

فقط یک میلیون نفر از  سه میلیون و 400 هزار واجد شرایط  رای دادن شهروندان لیبیایی برای حضور در این انتخابات ثبت نام کرده بودند که نیمی از آنها هم دیروز پای صندوق ها برای انتخاب 58 عضو مجلس موسسان حاضر نشدند این در حالی است که در انتخابات کنگره ملی لیبی این کشور بیش از دو میلیون نفر شرکت کرده بودند.

بیشتر مردم لیبی به روند سیاسی حاکم بر این کشور و سلامت این انتخابات اعتماد ندارند و نارضایتی آنها از سرگرم بودن شخصیت های سیاسی به کشمکش های حزبی و دخالت های خارجی مانع از مشارکت گسترده آنها در این انتخابات شد.

از سوی دیگر تداوم ناامنی ها در لیبی هم از عوامل حضور کم رنگ شهروندان در مراکز رای گیری بود.

پنج حوزه انتخابیه در شهر درنه در شرق لیبی شب قبل از انتخابات (چهارشنبه شب) هدف انفجار قرار گرفت اگرچه این انفجارها قربانی نداشت اما موجب تعطیلی حوزه ها شد.

قبایل آمازیغ لیبی نیز که دو کرسی برای آنها در در مجلس موسسان اختصاص داده شده در اعتراض به بی توجهی کنگره به خاطر نبودن ساز و کارهایی که حقوق فرهنگی آنها را در قانون اساسی آتی تضمین می کنند این انتخابات را تحریم کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها