امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62879
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۷
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، مسعود سلطانی‌فر شامگاه پنجشنبه در نشست کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، مسعود سلطانی‌فر شامگاه پنجشنبه در نشست کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: کرمان می‌تواند به عنوان محور گردشگری کویر باشد، زیرا دارای ظرفیت‌های بی‌شمار تاریخی و گردشگری است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به دارا بودن رتبه برتر گردشگری استان کرمان در کشور عنوان کرد: 11 اقلیم چهارفصل در کشور وجود دارد که کرمان نیز با ویژگی‌های چهارفصل بودن جزو این اقلیم‌ها به حساب می‌آید.

وی افزود: با تاکیدات رئیس‌جمهور مبنی بر توجه به حوزه گردشگری در جذب سرمایه‌گذاران و سازمان‌های خصوصی تلاش می‌شود تا حوزه گردشگری علاوه بر جذب گردشگران خارجی موجب پیشرفت حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی شود.

سلطانی‌فر بیان داشت: دولت برای مشارکت بخش‌های خصوصی در این مقوله تلاش می‌کند، زیرا با توسعه این حوزه فعالیت‌های اقتصادی، ارزآوری و اشتغال نیز سر و سامان می‌گیرند.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی سه محور میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مکمل هم قرار داده است تا موجب حفظ هویت ملی و اسلامی و توسعه فرهنگی ‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان داشت: یکی از توصیه‌های رئیس‌جمهور به بنده در زمان قبول مسئولیت، فعال کردن بخش گردشگری بود تا در حفظ میراث فرهنگی و توسعه صنایع دستی انجام وظیفه شود.

سلطانی‌فر با اشاره به بهره‌وری اقتصادی زودبازده از حوزه گردشگری بیان داشت: در حوزه‌های مختلف، سرمایه‌گذاری مستلزم وقت و هزینه گزافی است تا شاهد نتیجه مطلوب و افزایش سرمایه باشیم.

معاون رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: سازمان میراث آمادگی و حمایت جدی خود را برای همکاری با سرمایه‌گذاران شرکت‌های خصوصی اعلام می‌دارد.

وی از وجود یک میلیون بنای تاریخی و 200 سایت گردشگری در کشور خبر داد و گفت: از ابتدای تاسیس سازمان میراث فرهنگی تاکنون حدود 32 هزار بنا شناسایی و ثبت شده است.

سلطانی‌فر با بیان اینکه واگذاری حفاظت از آثار تاریخی از ابتدای سال آینده به بخش خصوصی واگذار می‌شود، گفت: این بخش با رعایت اصول و ضوابط میراث فرهنگی حفاظت آثار تاریخی را عهده‌دار می‌شود، در حالی که حفاظت و نظارت کامل بناهای نفیس کشور همچنان بر عهده سازمان میراث فرهنگی می‌ماند.

وی افزود: بخش خصوصی اجازه بازسازی، مرمت و بهره‌برداری از آثار تاریخی را طی مدت معین به سرمایه‌گذار می‌دهد و این امر در اشتغالزایی اهمیت به سزایی دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان داشت: رسیدن به اهداف چشم‌انداز 1404 با تغییر نگرش دنیا به ایران و سرمایه‌گذاری‌های لازم در حوزه گردشگری محقق می‌شود که هم‌اکنون تراز گردشگری ایران با چهار میلیون گردشگر ورودی منفی است.

وی از لزوم توجه به گردشگری حلال در کشور سخن گفت و ابراز داشت: میراث فرهنگی مصمم‌تر از گذشته به این مقوله توجه دارد و درصدد است از 57 کشوری که 50 درصد جمعیت آنها را مسلمانان تشکیل می‌دهند، گردشگر جذب کند.
انتهای پیام/80028/ب30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها