امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62883
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۷
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از راین، مسعود سلطانی‌فر پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی راین اظهار داشت: به جز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از راین، مسعود سلطانی‌فر پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی راین اظهار داشت: به جز بناهای تاریخی که ثبت جهانی شده و به عنوان بناهای اصلی و نفیس کشور به شمار می‌رود، بناهای تاریخی مانند ارگ راین، کاروانسراها، خانه‌های تاریخی و... وجود دارد که منابع دولتی و مالی ما امکان بازسازی، احیا و مرمت سالانه حتی دو درصد آنها را نمی‌دهد.

سلطانی‌فر ادامه داد: از این رو گرایش و سیاست‌گذاری جدیدی کردیم تا با کمک بخش خصوصی و استفاده از منابع بخش خصوصی، ضمن حفظ این بناها و فراهم آوردن زمینه اشتغال هم سرمایه ملی حفظ شود و هم مردم بهتر از گذشته بتوانند از آن استفاده کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه ایران جزو کشورهایی است که رشته‌های مختلف صنایع دستی دنیا را دارد و در بسیاری از رشته‌ها دارای بضاعت، توانمندی و تولید است، تصریح کرد: از حدود 450 رشته صنایع دستی بیش از 350 رشته آن را ایران دارد.

وی متذکر شد: 2 میلیون نفر از جمعیت کشور در بخش تولید صنایع دستی فعالیت دارند که از این تعداد بیش از 350 هزار نفر با سازمان ارتباط دارند و برنامه این است با مابقی هم تعامل ایجاد شود تا ضمن حمایت از آنان در راستای تأمین نیازها و فروش محصولات آنان در داخل و خارج، رونق رشته‌های صنایع دستی را به لحاظ هنری هویتی و اقتصادی داشته باشیم.
انتهای پیام/2446/ن20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها