امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62892
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، 4 وزیر سابق بهداشت از جمله علیرضا مرندی، مسعود پزشکیان، طریقت منفرد، باقری لنکرانی و همچنین حسن قاضی‌زاده هاشمی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، 4 وزیر سابق بهداشت از جمله علیرضا مرندی، مسعود پزشکیان، طریقت منفرد، باقری لنکرانی و همچنین حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت فعلی در آیین اهدای جایزه ملی شهید رهنمون حضور یافتند.

همچنین در این مراسم معاونان وزارت بهداشت و نمایندگان مجلس و جمعی از پیشکسوتان حوزه جراحی آئین اهدای جایزه ملی را برگزار کردند.

چهارمین کنگره میان دوره‌ای جامعه جراحان در بیمارستان صحرایی امام حسین برگزار شد برای تبادل تجربیات پزشکی در دوران جنگ و بررسی آخرین روش‌های جراحی جدید آغاز به کار کرد.

در آغاز این کنگره ایدمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این کنگره میان‌دوره‌ای گفت: جامعه پزشکی همیشه در دوران انقلاب و دفاع مقدس همپای جامعه حرکت کرده و به همین دلیل به وزارت بهداشت پیشنهاد می‌دهم علاوه بر امتیاز بازآموزی یک امتیاز فرهنگی نیز برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به هجمه‌هایی که در روزهای اخیر به جامعه پزشکی در مورد زیرمیزی گرفتن آنها شده گفت: زیرمیزی کار یک درصد از جامعه پزشکی است و عادلانه نیست که تمام جامعه پزشکی را زیر سؤال ببریم این در حالی است که عمل‌های جراحی که در بخش خصوصی انجام می‌شود فقط 20 درصد است.

وی با بیان اینکه کمیسیون بهداشت مجلس، دولت و سایر نهادها در تلاشند تا مشکلات نظام سلامت برطرف شود، گفت: پرداختن به مسائل حاشیه‌ای درست نیست چرا که بیشترین منفعت را همان یک درصد از پزشکان خواهند برد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها