امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62911
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۷
تعداد بازدید: 83
حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، در واکنش به سخنان نماینده مردم کهکیلویه و بویراحمد درباره انتخاب خرس قهوه‌ای به عنوان نماد جانوری استان ...

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، در واکنش به سخنان نماینده مردم کهکیلویه و بویراحمد درباره انتخاب خرس قهوه‌ای به عنوان نماد جانوری استان کهکیلویه و بویراحمد که آن را نماد نفهمی دانسته بود، اظهار داشت: از حیث زیست‌محیطی و ضرورت توجه به حفظ تنوع زیستی برای هر یک از 30 استان کشور یک گونه جانوری که شاخص بوده به عنوان گونه پرچم و نماد انتخاب شده است.

مدیرکل حیات وحش سازمان محیط زیست افزود: بر همین اساس برخی از فعالیت‌های حفاظتی متمرکز بر این گونه پرچم در نظر گرفته می‌شود و زیستگاه‌ها به تبع آن حفاظت می‌شوند.

وی با بیان اینکه این نمادها بر اساس یک سری معیارها انتخاب شده‌اند، افزود: نمادهای جانوری استان‌ها هر سال تغییر نمی‌کند و از نظر زیست‌محیطی این گونه‌ها انتخاب شده‌اند.

محمدی با اعلام اینکه گونه‌های جانوری با اهمیت و ارزشمند هستند، ادامه داد: اظهار نظر‌های شخصی در این باره قابل قبول نیست.

مدیرکل حیات وحش سازمان محیط زیست با بیان اینکه تمام جانور‌ان آفریده خداوند هستند، گفت: در دین اسلام و تمام ادیان به حفظ محیط زیست و جانوران توجه شده است و ما انسان‌ها هستیم که در میان جانوران تمایز قائل شده‌ایم و سلیقه‌ای رفتار کرده‌ایم.

محمدی با بیان اینکه نباید بر چنین بحث‌هایی دامن زده شود، یادآور شد: نماد جانوری هر استان با توجه به تراکم وجود یک جانور در آن استان و ضرورت حفاظت از آن گونه جانوری است و مسئله دیگری در میان نیست.

وی در ادامه به نماد جانوری برخی از استان‌های کشور اشاره و خاطرنشان کرد: نماد جانوری استان‌های هرمزگان، گیلان، گلستان، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، تهران، خوزستان، گیلان، همدان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی به ترتیب خرس سیاه، فک، پلنگ، گورخر، خرس قهوه‌ای، تمساح پوزه‌ کوتاه، ماهی قزل‌آلای خال قرمز، گوزن زرد، سنجاب ایرانی، قوچ و میش ارمنی، آهو و افعی شاخ‌دار است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها