امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62913
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۷
تعداد بازدید: 41
الهه محمد اسماعیل در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس‌، اظهار داشت: بیان احساسات از سوی افراد به ویژه پدر و مادر می‌تواند در بروز این رفتار از ...

الهه محمد اسماعیل در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس‌، اظهار داشت: بیان احساسات از سوی افراد به ویژه پدر و مادر می‌تواند در بروز این رفتار از سوی کودک نیز موثر باشد.

وی افزود: متاسفانه در برخی مجموعه‌های تلویزیونی نقش اول را زنی ایفا می‌کند که مدام بر سر همسرش داد و فریاد می‌کند و این می‌تواند بیان احساسات منفی را به خانواده‌ها آموزش دهد.

وی ادامه داد: انسان‌ها از حقوق مساوی برخوردارند و توجه به احساسات هر 2 جنس مهم و در دین مبین اسلام به آن تاکید شده است. از طرفی زنان با رعایت احترام نسبت به همسران می‌توانند به حفظ بهداشت روانی مردان کمک و در کاهش استرس‌های آنها موثر باشند.

این متخصص بهداشت روان تصریح کرد:‌ والدین می‌توانند در حضور فرزندان رفتارهایی انجام دهند که حاکی از احترام است و علاقه را نشان می‌دهد.

وی اذعان داشت: البته در بیان احساسات باید حدود مسائل اخلاقی و شرعی در نظر گرفته شود.

وی افزود: زنان باید با رفتارهای عینی،‌ احترام به همسر و پدر خانواده را به فرزندان نشان دهند.

وی گفت: متاسفانه گاهی دیده می‌شود که مادر خانواده از خرید همسرش به شدت انتقاد می‌کند. به جای انتقاد باید از او تشکر کرده و خسته نباشید بگوئیم.

این متخصص بهداشت روان تاکید کرد: احترام به همسر در کلام و رفتار تاثیر مثبت زیادی در روحیه و خلق و خوی او دارد.

وی افزود: مردان از شنیدن جملاتی که احساسات مثبت را بیان و ترغیب می‌کند، خوشحال انرژی و روحیه بالایی می‌گیرند.

این روانشناس گفت: اگر زنان می‌خواهند زندگی شادی داشته باشند، روزانه چند جمله مثبت که ابراز احساسات را در بر دارد به همسرانشان بگویند.

وی ادامه داد: کسانی که دست اندر کار ساخت مجموعه‌های تلویزیونی هستند باید در ساخت مجموعه‌ها به این مهم توجه کنند چرا که صدا و سیما و رسانه نقش موثری در درونی کردن ویژگی‌های مثبت و منفی افراد دارد.

وی خاطر نشان کرد: مردان نیز باید به همسران خود احترام بگذارند چرا که اگر زنی شاد نباشد، همسرش بیشتر احساس ناراحتی می‌کند.

شهروندان ایرانی از سراسر کشور می توانند سؤالات خود را درباره مسائل بهداشتی و درمانی با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.net با خبرنگاران گروه بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در میان بگذارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار