امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62928
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 74
عیسی امامی در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: شورای رقابت قصد دارد در مواردی که از نظر قانونی ...

عیسی امامی در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: شورای رقابت قصد دارد در مواردی که از نظر قانونی به این شورا مرتبط می‌شود، وارد شود که در این مورد می‌توان به نظارت بر نحوه فروش خودروسازان اشاره کرد.

وی با اشاره به تخلف برخی خودروسازان در فروش خودرو، گفت: شورای رقابت در این مورد مصوباتی داشته که برای نظارت بر اجرای کامل آنها وارد عمل خواهد شد. 

امامی با اشاره به بازنگری دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت، گفت: تعیین قیمت خودرو در سال آینده به موارد مختلفی مانند تورم، نرخ ارز، رشد اقتصادی و حقوق و دستمزد کارگران بستگی دارد.

وی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و تعیین تعرفه واردات خودرو را از دیگر عوامل مؤثر در قیمت‌گذاری خودرو عنوان کرد و گفت: شورای رقابت به منظور ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی، موضوع کاهش تعرفه واردات خودرو و همچنین بازنگری در قیمت‌گذاری خودروها را دنبال می‌کند.

وی در پایان با بیان اینکه شورای رقابت هنوز از نظر ساختاری وضعیت مطلوبی پیدا نکرده است، گفت: منابع اختصاص یافته به این شورا تأمین کننده نیاز آن نیست،شورا با کسری بودجه روبرو است که برای رفع این کسری 60 درصدی، پیشنهاد بودجه 5 میلیارد تومانی را به دولت ارائه کرده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار