امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62939
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از برنامه‌های دولت یازدهم اجرای ارتقای مکانیزاسیون کشاورزی است که جزء ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از برنامه‌های دولت یازدهم اجرای ارتقای مکانیزاسیون کشاورزی است که جزء برنامه‌های اعلامی توسط رئیس جمهور نیز بود. تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای 7 هزار و 500 میلیارد تومانی اخیرا بین بانک کشاورزی، وزازت جهاد کشاورزی و شرکت‌های مکانیزاسیون منعقد شده است.

محمد طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد روند پیشرفت این تفاهم‌نامه گفت: تا 30 بهمن امسال بیش از 6 هزار و 283 مورد پرونده برای تسهیلات تراکتور و نیز 485 مورد برای کمباین تصویب شده است.

وی ادامه داد: برای سایر ماشین‌آلات کشاورزی 4 هزار و 309 مورد به تصویب رسیده که مجموع این‌ها به 11 هزار و 77 مورد می‌رسد.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: بیش از 3 هزار و 145 میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به این گونه ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی تصویب شده و تا به امروز 2 هزار و 592 میلیارد ریال به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است.

طالبی گفت: فرآیند و بررسی پرونده‌ها ادامه دارد و تا کنون حدود یک سوم تسهیلات مورد تفاهم پرداخت شده و بقیه نیز به ترتیب پرداخت خواهد شد.

طالبی در پاسخ به اینکه آیا ماشین‌آلات معرفی شده به ویژه کمباین از تولید شرکت‌های داخل گفت: مواردی که تاکنون معرفی شده است، مشکلی از نظر تامین منابع داخلی نبوده است، اما شرکت‌های تولید کننده باید به ترتیب خودشان را تطبیق دهند و تولیدات خود را متناسب با نیاز کشاورزان افزایش دهند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها