امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62952
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 74
ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به بیان سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری ...

ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به بیان سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری برای اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: اولا فرمایش مقام معظم رهبری یک پاسداشت است، به این معنا که رهبر معظم انقلاب به این وسیله می‌خواهند بیان کنند که هنوز در مسیر مسائلی که امام (ره) پیگیری و طرح آن را به ایشان می‌سپردند، مثل خودکفایی، نگاه به تولید ملی، استفاده از منابع داخلی، جایگزینی واردات و کاهش وابستگی به نفت قرار دارند و از آن مسیر برنگشته‌اند.

وی افزود: بنابراین ایشان به ما علامت می‌دهند که تداوم همه این خطوط وابسته حفظ قدرت، منابع داخلی، استفاده از نیروی انسانی، جلوگیری از خام فروشی و افزایش صادرات و کاهش واردات است. 

عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: نکته دومی که مقام رهبری در ابلاغیه اقتصاد مقاومتی به آن اشاره دارند و متوجه زمان هم است، این است که حربه‌های دشمن متفاوت است و این حربه‌ها زمانی نظامی، زمانی فرهنگی، سیاسی و از همه مهمتر اینکه این حربه‌ها گاهی اقتصادی است.

وی افزود: برای مبارزه با این جنگ باید مقاومت کرد و این مقاومت نیازمند ابعادی است  که این ابعاد در بخش سیاست‌ها همین سیاست ابلاغی است و برای اینکه این سیاست‌ها  به حالت شعاری و سخنرانی در نیاید باید تبدیل به سیاست اجرایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: به همین دلیل ایشان مأموریتی به سه قوه داده‌اند تا سیاست‌های اجرایی را مشخص کنند و آنچه که مورد نظر مقام معظم رهبری است؛ ابعاد سیاست‌های اجرایی است که بتوانند ما را به ابعاد سیاست‌های ابلاغی در یک برنامه زمان‌بندی شده و توام با پیش‌بینی منابع، تجهیزات و راهکارها برساند. 
انتهای پیام/ب
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها