امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62954
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مهر ماه سال 91، سامانه دریافت شکایت پیامک‌های انبوه به شماره ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مهر ماه سال 91، سامانه دریافت شکایت پیامک‌های انبوه به شماره 10001314 توسط مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال راه‌اندازی شد.

از آنجا که وزارت ارشاد مسئول تایید و نظارت بر محتوای موجود در پیامک های انبوه است، مقرر شده بود علاوه بر تدوین دستورالعمل کاملی در خصوص مقررات ارسال پیامک های انبوه، این سامانه نیز برای پیگیری مشکلات و شکایات مردم در این زمینه فعال شود.

روش کار به این شکل است که مشترکان تلفن همراه با ارسال پیامک به سامانه 10001314، شکایات خود را از پیامک‌های انبوه تبلیغاتی به این سامانه پیامک می کنند و در پیامک خود، شماره پیامک ارسالی و متن آن را ذکر می کنند تا رسیدگی شود.

اکنون و با گذشت یک سال از راه اندازی این سامانه، مدیر رسانه‌های همراه مرکز رسانه‌های دیجیتال از ثبت 13 هزار شکایت در این سامانه در سال گذشته خبر می دهد.

امیر سیاح گفت: همچنین آیین نامه کاملی در خصوص دستورالعمل ارسال پیامک های تبلیغی تدوین شده که براساس آن شماره ارسال کننده هر پیامک مشخص و پیگیری آن امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: پیامک های برنده شدن در مسابقه، دارو و محصولات بهداشتی و بانکی بیشترین میزان شکایت را به دارند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها