امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62960
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران، نهمین اجلاس سران ومدیران شرکت های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران، نهمین اجلاس سران ومدیران شرکت های نمونه و تاثیر گذار در صنعت و اقتصاد کشور (ناپک) با هدف بررسی فرصت ها، توانمندیها و چالش ها وظرفیت های موجود در حوزه سرمایه گذاری، تولید وتوسعه اقتصادی با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیران ارشد بخش های دولتی و خصوصی، صاحبان صنایع و نمایندگان بخش های خصوصی و دولتی در محل سالن همایش های بین المللی صدا وسیما برگزار شد.

دراین اجلاس بهروز علیشیری با اعلام حمایت از برگزاری همایش‌ها در راستای فعالیت اقتصادی و تولیدی گفت: باید فرصت بیشتری به فعالان اقتصادی و تولیدی جهت سخنرانی و ارائه مطالب داده شود، تا نسبت به ارائه دیدگاههای خود اقدام نمایند.

ارزیابی موفقیت شرکت‌ها با استفاده از مدل های مناسب تامین مالی

علیشیری  در عین حال خاطر نشان کرد: میزان موفقیت شرکت های برتر در حوزه تولید در خصوص استفاده بکار گیری از مدل های مناسب تامین مالی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی است.

وی در ادامه افزود : صنایع پیشتاز همواره باید نقش تعیین کننده‌ای در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه اقتصادی کشور داشته باشند و در عین حال  در عرصه اقتصاد خارجی نیز فعال عمل نمایند.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، در ادامه با ارائه گزارشی  در خصوص  روشهای مختلف تامین مالی و برشمردن ویژگی های اصلی سرمایه گذاری خارجی مزایا و ضرورت سرمایه گذاری از منظر کلان و حاکمیتی ونیز خرد و شرکتی ، ضرورت تغییر ابزارها و منابع تامین مالی در اقتصاد ایران را تشریح کرد.

وی در این اجلاس با تشریح انواع روشهای سرمایه گذاری خارجی (سرمایه گذاری مستقیم خارجی ،ترتیبات قراردادی، سرمایه گذاری خارجی غیر سهمی و سرمایه گذاری درابزارها و داراییهای مالی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار) ویژگی های اصلی سرمایه گذاری خارجی را نیز تبیین و انگیزه های حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران را بر پایه 4 شاخص مهم منابع بازار، کارایی ودارائیهای راهبردی ارزیابی نمود.

تبدیل شرکای تجاری به شرکای سرمایه گذاری

معاون وزیر اقتصاد و امور اقتصادی و دارایی ، کشش پذیری بازار درایران ، دسترسی به نیروی کار ارزان وارتباط با شرکای تجاری محلی را از عمده ترین دلایل حضور سرمایه گذاران خارجی  دانست و تصریح کرد : تمایل سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت و برقراری ارتباط  با شرکای محلی باید بعنوان اولین عامل انگیزه حضور آنان در اقتصاد کشور تبدیل شود.

علیشیری در ادامه با اشاره به نقش وتاثیر سرمایه گذاری خارجی در اقتصاد ملی از جمله تامین مالی بنگاههای داخلی، افزایش صادرات غیر نفتی، انتقال دانش فنی و اشتغالزایی در  کشور ، اظهار امیدواری کرد: برای دستیابی  به اهداف مهم اقتصادی در کشور  باید بتوانیم از استراتژی جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی به خوبی استفاده نماییم.

وی در تشریح این مدل یادآورشد: که باید با همکاری وزارت صنعت و معدن و تجارت الگوهای قابل عرضه ای مبتنی بر اولویت های توسعه صنعتی و تجارتی بعه همراه ارائه مشوق های ویژه ای تدارک شود تا با هدف سرمایه گذاری و جایگزینی واردات شرکای تجاری ایران را به سرمایه گذاری در کشور تشویق کنیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها