امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6297
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش فارس، جمعی از اعضای کمیسیون مبارزه با مواد مخدر پارلمان افغانستان در دیدار با حامد کرزی از افزایش تعداد معتادان در زندان مرکزی افغانستان ...

به گزارش فارس، جمعی از اعضای کمیسیون مبارزه با مواد مخدر پارلمان افغانستان در دیدار با حامد کرزی از افزایش تعداد معتادان در زندان مرکزی افغانستان ابراز نگرانی کردند.
به گزارش تلویزیون دولتی افغانستان، در این دیدار که روز چهارشنبه در کاخ ریاست جمهوری افغانستان انجام شد، «عبدالاحد افضلی» معاون کمیسیون مبارزه با مواد مخدر، مسکرات و فساد اخلاقی پارلمان افغانستان به نمایندگی از دیگران در خصوص کشت و قاچاق مواد مخدر و تبعات آن در جامعه صحبت کرد.
وی با اشاره به بازدید هیئت پارلمانی از زندان پلچرخی کابل بیان داشت که در حال حاضر 636 معتاد در این زندان به‌سر می‌برد.
افضلی با تأکید بر این که درمانگاه‌های بازپروری معتادان در افغانستان کافی نیست، گفت: در حال حاضر فقط امکان درمان یک درصد از معتادان در افغانستان وجود دارد.
رئیس جمهور افغانستان نیز در سخنانی گفت که مشکلات ناشی از کشت و تولید مواد مخدر گریبانگیر افغانستان می‌شود اما دیگران از آن سود می‌برند.
وی در عین حال تبلیغ علمای دینی در مذمت کشت و تولید مواد مخدر را در افغانستان خیلی مهم عنوان کرد.
«امیرمحمد جمشید» رئیس زندان‌های افغانستان 2 روز پیش ضمن تأیید ورود مواد مخدر به زندان پلچرخی، نبود امکانات پیشرفته الکترونیکی در زندان‌ها را چالشی جدی در برابر دولت عنوان کرد.
بر اساس آمارهای‌های دولتی در حال حاضر بیش از 23 هزار تن در زندان‌های افغانستان به‌سر می‌برند که حدود پنج هزار تن آنان در پلچرخی زندانی هستند.
در همین حال «ایوب سالنگی» فرمانده پلیس کابل روز چهارشنبه با انتقاد از عملکرد اداره مبارزه با مواد مخدر ولایت کابل گفت: روزانه هزاران معتاد در کابل صدها کیلو مواد مخدر مصرف می‌کنند اما مشخص نیست که این مقدار مواد مخدر از کجا وارد این شهر می‌شود.
با وجود آن که 11 سال از حضور نظامیان خارجی در افغانستان که با هدف مبارزه با مواد مخدر و تروریسم وارد این کشور شدند، می‌گذرد اما تاکنون هیچ پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است.
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در تازه‌ترین سخنان خود از بی‌توجهی نیروهای خارجی در افغانستان نسبت به افزایش تولید مواد مخدر در این کشور انتقاد کرد.

وی گفت که نیروهای آیساف تقریباً هیچ اقدامی برای ریشه‌کن کردن تولید مواد مخدر در افغانستان انجام نداده‌اند و مشکلات قاچاق مواد مخدر احتمالاً در آینده نزدیک بیشتر خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها